Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Sobotnie spotkania ze sztuką – „CYMBAŁY ZAWITAĆ DO NAS ZECHCIAŁY! MUZYKA DALEKIEGO PODKARPACIA”

21 października 2017 g. 11:0012:00

| 5zł

Nareszcie!!! Ruszamy z nowym cyklem dla najmłodszych!

Przygotujcie się na spotkania z „Mozaiką”- opisać ją słowami takimi jak: pasja, wyjątkowość, niebanalność, profesjonalizm, oryginalność oraz ogromna odpowiedzialność za podjęcie edukacyjnego wyzwania to jak nie powiedzieć nic! Zachwycimy się każdym najdrobniejszym szczegółem – strojem, dekoracją, ruchem, słowem, pomysłem oraz wykonaniem. Czeka nas niezwykłe dziewięć spotkań z różnymi formami sztuki – teatrem, muzyką, plastyką, poezją. Dzieci dowiedzą się co nieco o muzyce dalekiego Podkarpacia, pośmieją się z Jaśnie Panem Śmiechem, odkryją połączenie teatru tańca z muzyką i poezją, rozsmakują się w smacznych nutach prosto z Włoch, a także zapoznają się z Regionem Kozła! A to nie koniec atrakcji – każde z tych spotkań to możliwość poznania unikalnych zwyczajów, tradycji, strojów ludowych i wielu innych form sztuki!

Pierwsze spotkanie już 21.10.2017 r. o godz. 11.00.  Cymbały zawitać do nas zechciały!Muzyka dalekiego Podkarpacia.

Z dalekich południowych krańców Polski przyjadą wprost na edukacyjne spotkania ze sztuką – cymbały! Jako niezwykle pięknie brzmiący instrument o wielowiekowej tradycji – cymbały będą naszym przewodnikiem po ciekawych zakątkach polskiej muzyki tradycyjnej. Czerpiąc z żywego przekazu naszych gości, zajmujących się na co dzień muzyką Podkarpacia, będziemy odkrywać porywające muzyczne i taneczne tradycje oraz różnorodne brzmienia tych stron.

A wszystko to w wykonaniu MOZAIKI. Więcej o Mozaice znaleźć można tutaj:
http://mozaikadzieciom.pl/

Koszt wejściówki 5 zł do nabycia w sekretariacie domu kultury od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-20.00. Ilość miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja miejsc!

Szczegóły

Data:
21 października 2017
Czas:
11:00 – 12:00
Koszt:
5zł

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42