Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztaty psychologiczne – WYCHOWANIE DZIECKA W RODZINIE WIELODZIETNEJ

3 marca g. 09:0013:00

| Darmowy – 50zł

Temat tego warsztatu to: „Wychowanie w wielodzietnej rodzinie czyli jak wychowywać rodzeństwo?”

Wychowanie dziecka w wielodzietnej rodzinie, to pozornie proste zadanie – podobno z każdym kolejnym dzieckiem, rodzicom jest łatwiej. Często okazuje się jednak, że można napotkać na sytuacje trudne, które nie do końca wiadomo jak rozwiązać. Poprzez pozornie nieznaczące działania, zdarza się, że można wyrządzić dziecku krzywdę.

Warsztaty są przeznaczone dla rodziców, którzy chcą pokonać różnorodne trudności, które napotykają podczas wychowywania kilkorga dzieci.

Podczas warsztatu dowiesz się między innymi:
• co ma znaczenie, z perspektywy indywidualności dziecka w rodzinie wielodzietnej
• jak zadbać o dziecko, pozwalając mu na indywidualny rozwój (również w przypadku bliźniąt)
• jakie działania ze strony rodziców są krzywdzące, w rodzinach wielodzietnych
• jak radzić sobie z konfliktami wśród rodzeństwa
• jak rozmawiać z dzieckiem, kiedy oczekuje tego samego, co ma starsze lub młodsze rodzeństwo

Magdalena Widłak-Langer opowie o tym co jest tak ważne w wychowywaniu dziecka w rodzinie wielodzietnej, ze względu na to, że nawet będąc bliźniaczym dzieckiem, jest ono integralną jednostką, jak również jakie działania ze strony rodziców są najbardziej krzywdzące w przypadku rodzin wielodzietnych oraz dlaczego warto i jak ich unikać.

Prowadzenie: Magdalena Widłak-Langer

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia). Pani Magdalena posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, prowadziła także różnego rodzaju zajęcia dla dzieci podczas półkolonii, imprez plenerowych, urodzin. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami.
 Obecnie pracuje między innymi z dziećmi oraz rodzicami w Prywatnych Gabinetach Psychologicznych oraz poprzez autorskie wykłady i warsztaty dla rodziców. Zajmuje się także dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, wychodzących nakładem poznańskiego wydawnictwa Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Założycielka www.psychetee.pl 
 Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, a co za tym idzie efektywnej komunikacji oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz dzieci, z jakimi miała szansę pracować do chwili obecnej.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa pod numerem telefonu 618777842 lub pisząc na adres: dkorlegniazdo@gmail.com.

dla osób korzystających po raz pierwszy z warsztatów – wstęp bezpłatny

dla pozostałych koszt za 4-godzinny warsztat to 50 zł

Szczegóły

Data:
3 marca
Czas:
09:00 – 13:00
Koszt:
Darmowy – 50zł

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42