Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE – EMOCJE

10 lutego 2018 g. 09:0013:00

| 50zł

Emocje są konstruktem, który jest nienamacalny, jednak każdy rodzic wie, że mają one ogromne znaczenie w funkcjonowaniu dziecka. Ponadto emocje mają dwa oblicza – mogą pozwalać dziecku wzrastać lub wręcz przeciwnie – stanowić trudność. Warsztaty są przeznaczone dla rodziców, którzy chcą zrozumieć jak „działają” emocje w świecie dziecka, dzięki czemu będą mogli lepiej je zrozumieć.

Podczas warsztatów, możliwe będzie uzyskanie odpowiedzi na pytania:

  • Jak emocje wpływają na zachowanie dziecka?
  • Jakie emocje przeżywa dziecko i jak je odczytywać, aby bardziej zrozumieć jego zachowanie i w efekcie trafnie na nie zareagować?
  • Dlaczego czasami tak trudno dziecku „wyhamować” emocje?
  • Jak wykorzystać emocje aby wpływały na kreatywność i motywacje dziecka?
  • Czy rozmawiać o trudnych emocjach?
  • Jak być z dzieckiem „tu i teraz”?

Prowadzenie: Magdalena Widłak-Langer

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia). Pani Magdalena posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, prowadziła także różnego rodzaju zajęcia dla dzieci podczas półkolonii, imprez plenerowych, urodzin. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami.
 Obecnie pracuje między innymi z dziećmi oraz rodzicami w Prywatnych Gabinetach Psychologicznych oraz poprzez autorskie wykłady i warsztaty dla rodziców. Zajmuje się także dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, wychodzących nakładem poznańskiego wydawnictwa Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Założycielka www.psychetee.pl 
 Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, a co za tym idzie efektywnej komunikacji oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz dzieci, z jakimi miała szansę pracować do chwili obecnej.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Szczegóły

Data:
10 lutego 2018
Czas:
09:00 – 13:00
Koszt:
50zł

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42