Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztaty psychologiczne – JAK ROZWIĄZYWAĆ KONFLIKTY

17 marca g. 09:0013:00

Konflikty są nieodłącznym elementem życia człowieka. Dzięki nim, można się wiele o sobie dowiedzieć, a także nabyć wiele umiejętności, które mogą się przydać nie tylko w codziennym życiu szkolnym, lecz także w życiu dorosłym. Jednak kiedy pojawiają się emocje i powstaje konflikt, można kogoś zranić, również osobę najbliższą. Jak zatem „pracować” z konfliktem by był on wartościowym, edukacyjnym elementem życia dziecka?

Warsztat jest przeznaczony dla rodziców, którzy chcą zrozumieć z czego biorą się konflikty, co wartościowego z nich wynika oraz jak sobie z nimi radzić, kiedy stają się niebezpieczne lub zwyczajnie jest ich zbyt wiele.

Podczas warsztatu dowiesz się między innymi:

  • jaka jest geneza konfliktu
  • dlaczego w konflikcie, niemal zawsze można mówić o agresji
  • czy agresja na pewno jest „zła”
  • co może wynikać z ujawniającej się agresji
  • jak rozwiązywać konflikty z dzieckiem
  • jak nauczyć dziecko rozwiązywania konfliktów z innymi
  • jakiej formy komunikacji unikać, by nie doprowadzić do konfliktu z dzieckiem

Prowadząca-Magdalena Widłak-Langer, opowie o tym dlaczego tak często w konflikcie widoczna jest agresja, a co za tym idzie czy to źle czy dobrze. Skupi się także na tym, czy agresję można traktować zero – jedynkowo oraz czy rzeczywiście nie płynie z niej nic pozytywnego dla dziecka. Dalsza część warsztatu zostanie poświęcona temu jak rozwiązywać konflikty z dzieckiem, jak nauczyć go by samodzielnie rozwiązywało konflikty z innymi oraz jaka forma komunikacji może przyczynić się do wybuchu konfliktu.

 

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia). Pani Magdalena posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, prowadziła także różnego rodzaju zajęcia dla dzieci podczas półkolonii, imprez plenerowych, urodzin. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami.

Obecnie pracuje między innymi z dziećmi oraz rodzicami w Prywatnych Gabinetach Psychologicznych oraz poprzez autorskie wykłady i warsztaty dla rodziców. Zajmuje się także dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, wychodzących nakładem poznańskiego wydawnictwa Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Założycielka www.psychetee.pl

Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, a co za tym idzie efektywnej komunikacji oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz dzieci, z jakimi miała szansę pracować do chwili obecnej.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa pod numerem telefonu 618777842 lub pisząc na adres: dkorlegniazdo@gmail.com.

dla osób korzystających po raz pierwszy z warsztatów – wstęp bezpłatny

dla pozostałych koszt za 4-godzinny warsztat to 50 zł

 

Szczegóły

Data:
17 marca
Czas:
09:00 – 13:00

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42