Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

WYKŁAD DOTYCZĄCY KOMUNIKACJI RODZIC-DZIECKO

14 października 2017 g. 10:0011:00

| Darmowy

Ponieważ komunikacja jest kluczowa w zrozumieniu, porozumiewaniu się oraz budowaniu relacji z własnym dzieckiem, a także w znaczący sposób jest zdeterminowana przez wybrany model wychowawczy, zapraszamy Państwa na warsztaty dotyczące komunikacji, poprzedzone wykładem.

Wykład oraz warsztaty są przeznaczone dla rodziców, którzy chcą przyjrzeć się relacji z dzieckiem oraz wybrać skuteczny model wychowawczy.

Pierwsza część to wykład, który odbędzie się 14.10.2017 r. o godz. 10.00 i potrwa około godziny. Dzięki niemu będą Państwo mieć szansę na zapoznanie się z kluczowymi tematami poruszonymi podczas warsztatów, jak również na zrozumienie emocjonalnego funkcjonowania dziecka, co manifestuje się w jego komunikacji i zachowaniu.

Druga część to warsztaty, podczas których zapoznają się Państwo z różnymi modelami komunikacji. Sposób komunikacji w środowisku rodzinnym, może stać się nieustannym polem walki lub wręcz przeciwnie, azylem do którego chętnie się powraca. Postawienie na przyjazną komunikację, która pozwala dziecku wzrastać oraz budować jego poczucie wartości, to ogromne wyzwanie dla rodziców. Warsztaty odbędą się dnia 21.10.2017 r. o godz. 9.30 i potrwają około trzech godzin.

Podczas warsztatów, możliwe będzie uzyskanie odpowiedzi na pytania:

  • Jak budować relację z dzieckiem, nie wykorzystując autorytarnego czy bezstresowego modelu wychowania?
  • Czy chwalenie dzieci ma sens?
  • Jak wyrażać swoje emocje, jednocześnie szanując granicę dziecka?
  • Kiedy w komunikacji wykorzystuje się agresję i dlaczego nie warto tego robić?
  • Jak komunikować się empatycznie, z otwartością i bez agresji?
  • Jak dać informację zwrotną, „pozytywną” lub „negatywną”, dziecku bez krzywdzącego oceniania?
  • Jak budować relacje z dzieckiem w oparciu o budowanie zdrowych granic dla siebie i dziecka?

Prowadzenie: Magdalena Widłak-Langer

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia. Pani Magdalena posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, prowadziła także różnego rodzaju zajęcia dla dzieci podczas półkolonii, imprez plenerowych, urodzin. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle pracowała z rodzicami.  Obecnie pracuje między innymi z dziećmi oraz rodzicami w Prywatnych Gabinetach Psychologicznych oraz poprzez autorskie wykłady i warsztaty dla rodziców. Zajmuje się także dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, wychodzących nakładem wydawnictwa Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze.  Jej zainteresowania skupiają się w obszarze budowania relacji, a co za tym idzie efektywnej komunikacji. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz dzieci, z jakimi miała szansę pracować do chwili obecnej.

KONIECZNA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA!

 

Szczegóły

Data:
14 października 2017
Czas:
10:00 – 11:00
Koszt:
Darmowy

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42