Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Czyj ten benefis?” – spektakl kabaretowy Klubu Szyderców Bis

26 października g. 17:0018:30

| Darmowy

„Czyj ten benefis?” to pierwszy spektakl muzyczny poznańskiego kabaretu Klub Szyderców Bis. W całości oparty jest na autorskich monologach i piosenkach, zarówno kabaretowych jak i lirycznych. Przedstawienie utrzymane jest w konwencji parodii formy benefisu, gdzie wiodącą rolę odgrywa publiczność.
Spektakl odbywa się w ramach cyklu „Bliżej kultury, bliżej siebie” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.

Klub Szyderców Bis – muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie od 2014 r. (do marca 2019 r. w Cafe Dylemat, aktualnie w Pretekście). Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa odnosi się do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Ów kabaret był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozbudowanych artystycznie i najbardziej kontrowersyjnych kabaretów poznańskich doby międzywojennej. Współczesny Klubu Szyderców Bis i ich piosenki można usłyszeć w poznańskich i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych (Radio Poznań, Radio Emaus, Polskie Radio „Trójka”, Radio Kraków). Są laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie.

Szczegóły

Data:
26 października
Czas:
17:00 – 18:30
Koszt:
Darmowy

Organizator

Miasto Poznań, Ratajskie Centrum Kultury, DK „Jędruś”

Miejsce

Dom Kultury „Jędruś”
os. Armii Krajowej 101
Poznań, Wielkopolskie 61-381 Polska
+ Google Map
Telefon:
618770151