Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Eliminacje Szaradziarskich Mistrzostw Polski

7 kwietnia 2018 g. 12:0016:00

| Darmowy

Rozgrywane co dwa lata Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody krzyżówkowe, które w latach parzystych wyłaniają najbieglejszych i najwszechstronniejszych szaradzistów, a na ich czele – Mistrza Polski. Począwszy od pierwszej edycji w roku 1986, organizatorami mistrzostw są redakcja „Rozrywki” i Federacja Klubów Szaradzistów, we współpracy z poszczególnymi klubami działającymi w kraju. Zawody podzielone są na trzy etapy:

  • eliminacje korespondencyjne polegające na rozwiązywaniu zestawu zadań diagramowych, wierszowanych i rebusowych, zamieszczonych w styczniowym numerze dwutygodnika „Rozrywka” nr 1
  • eliminacje strefowe (półfinał) rozgrywane na początku kwietnia w kilkunastu miastach-siedzibach klubów szaradziarskich; startuje w nich kilkuset najlepszych uczestników eliminacji korespondencyjnych, którzy rozwiązują w ciągu półtorej godziny zestaw punktowanych zadań
  • finał mistrzostw odbywający się w Warszawie w czerwcu, z udziałem kilkudziesięcioosobowej czołówki eliminacji strefowych – każdy z finalistów dostaje do rozwiązania trzy broszurki z punktowanymi zadaniami, w ramach trzech godzinnych rund.

Wszystkie mistrzowskie zestawy zadań przygotowuje redakcja „Rozrywki”, która od 1994 roku jest też gospodarzem imprezy finałowej. Jej uczestnicy rywalizują o ufundowane przez Rozrywkę nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe (w 1994 zwycięzca odjechał fiatem 126p) i tytuły: szaradziarskiego mistrza Polski oraz I i II wicemistrza.

Więcej informacji tutaj: http://www.rozrywka.waw.pl/mistrzostwa-polski

 

Szczegóły

Data:
7 kwietnia 2018
Czas:
12:00 – 16:00
Koszt:
Darmowy

Organizatorzy

Poznański Klub Szaradzistów PYRRUS
Dom Kultury „Orle Gniazdo”

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42