Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KLUB ODKRYWCÓW – warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży

3 kwietnia 2023 g. 16:3019:00

| Bezpłatnie

Cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których mają szanse lepiej poznać siebie oraz nabyć nowe umiejętności. Chcemy przekazać wiedzę, ale również praktyczne, pomocne narzędzia do radzenia sobie na co dzień. Mamy nadzieję, że wychodząc po warsztacie odczujecie na własnej skórze, że jesteście bogatsi o nowe umiejętności.

Będziemy trenować 4 kluczowe życiowe umiejętności:

  • Odkrywca, czyli zdolności eksplorowania zarówno otoczenia jak i samego siebie; to odkrywanie i budowanie nowych wzorców zachowania, szukanie nowych rozwiązań, nauka podejmowania ryzyka.
  • Nawigator, czyli zdolności zauważania otaczającego świata i przede wszystkim zaglądania do swojego świata wewnętrznego; umiejętność słuchania swoich potrzeb, zauważania myśli, radzenia sobie z emocjami.
  • Administrator, czyli zdolności korzystania ze swojego wewnętrznego systemu reguł i zasad; zaglądania do świata myśli, poszukiwania ich funkcji.
  • Wartości, czyli świadomość tego co nadaje życiu sens, co jest najważniejsze; to umiejętność podejmowania świadomych decyzji zgodnych ze sobą.

Trening tych umiejętności pomaga między innymi poznać lepiej siebie, budować repertuar zachować, określić swoje wartości, zwiększyć odwagę w podążaniu za tym co ważne. Psycholożki prowadzące warsztaty nadają ramy projektowi, natomiast chcą dać uczestnikom przestrzeń do tego by sami mogli projektować i realizować działania, aktywności, kampanie i materiały pomocowe dla ich kolegów i koleżanek z innych środowisk (szkoła, rodzeństwo, rodzina). Zatem naszym celem jest wspieranie uczestników i inspirowanie ich do przenoszenia zdobytych umiejętności w celu pomocy innym ludziom.

W projekcie stawiamy na formy artystyczne i plastyczne takie jak: drama, tworzenie plakatów, ulotek, nagrywanie i montowanie filmików do kampanii społecznych.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat:

*  godz. 16:30 – 17:30 (9-12 lat)

*  godz. 18:00 – 19:00 (13-15 lat))

 

Spotkania poprowadzą psycholożki: Nicola Wrębiak oraz Wiktoria Zielińska.

 

Terminy kolejnych warsztatów:  17.04, 08.05, 22.05, 12.06, 19.06

 

Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie (tel. 61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

 

Organizatorami warsztatów są Ratajskie Centrum Kultury oraz Dom Kultury „Orle Gniazdo”. Sfinansowano z środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Szczegóły

Data:
3 kwietnia 2023
Godzina:
16:30 – 19:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizatorzy

Ratajskie Centrum Kultury
Dom Kultury „Orle Gniazdo”

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42