Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert charytatywny na rzecz ofiar izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy

6 kwietnia g. 18:0019:00

| Bezpłatnie
Od pół roku na naszych oczach trwa jedna z największych tragedii humanitarnych w historii świata od czasów II wojny światowej. Na skutek izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy ponad 30 tysięcy ludzi (w tym 14 tysięcy dzieci) straciło życie, prawie 80 tysięcy (w 75% kobiety i dzieci) zostało rannych, prawie 20 tysięcy dzieci zostało sierotami, ponad pół miliona ludzi cierpi głód, prawie 2 miliony wyrzucono z domów. Co drugie gazańskie dziecko myślało o odebraniu sobie życia.
Jako ludzie, nie możemy stać bezczynnie w obliczu takich wydarzeń. Dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ OFIAR IZRAELSKIEJ OFENSYWY W STREFIE GAZY.
Na scenie wystąpią muzycy, którym los Palestyńczyków nie jest obojętny: Emilia Siepa (wokalistka), Adam Ciskowski (wokalista), Maksymilian Królikiewicz (pianista) oraz Nidal Kalboneh – artysta z Nablusu, który przybliży nam świat muzyki palestyńskiej swoim śpiewem i grą na oudzie, czyli tradycyjnym instrumencie arabskim.
Muzyka nie będzie jedyną dziedziną sztuki obecną na tym wydarzeniu – w kąciku charytatywnym znajdą się obrazy autorstwa artystek i artystów z Uniwersytu Artystycznego, Politechniki Poznańskiej oraz innych szkół artystycznych naszego miasta.
Palestynę będzie można nie tylko zobaczyć i usłyszeć, ale także jej posmakować. Rozmaite posiłki reprezentujące kuchnię tego kraju przygotuje specjalnie dla nas poznański oddział P.G. Ali Baba – firmy, która swe korzenie wywodzi z palestyńskiego Nablusu i jest nie tylko restauracją, ale producentem żywności kuchni bliskowschodniej. Z myślą o muzułmańskiej części publiczności planujemy zakończyć koncert po zachodzie słońca, aby każdy mógł skosztować potraw, nie naruszając postu miesiąca Ramadan.
Podczas koncertu będziemy razem z wolontariuszami Caritas Poznań prowadzić zbiórkę pieniędzy, którymi wesprzemy działania Caritas Polska w Strefie Gazy. Są oni jedną z nielicznych polskich fundacji, które bezpośrednio pomagają tam pomimo blokad i utrudnień wobec pomocy humanitarnej.
Wstęp na wydarzenie jest całkowicie wolny, każdy jest mile widziany i może czuć się zaproszony!

Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Godzina:
18:00 – 19:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42