Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Tango Fogg – zapomniana piosenka”

30 czerwca 2021 g. 19:0020:00

| Bezpłatnie

Już 30 czerwca 2021r. o godz. 19:00 zapraszamy na dziedziniec przy Domu Kultury „Orle Gniazdo”, gdzie odbędzie się niezwykły koncert „Tango Fogg – zapomniana piosenka”. A wszystko w ramach IV Poznańskich Dni Sztuki i Zdrowia.

„Tango Fogg” to projekt, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu. Grupa pokazała się również publiczności min. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.

Piosenki wykonywane w trakcie koncertu „Tango Fogg” są autorstwa polskich kompozytorów (m.in. Jerzy Petersburski, Artur Gold) i poetów (m.in. Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga – cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.

„Tango Fogg to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat. Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne.” (Michał Fogg)

 

Wydarzenie towarzyszące: „Paryski wernisaż” – spotkanie autorskie z Adamem Leńcem – autorem filmowego tryptyku dokumentalnego o jedynej działającej polskiej galerii sztuki w samym centrum francuskiej stolicy. – 30 czerwca 2021, godz. 15.00, Dom Kultury „Orle Gniazdo”.

 

Wstęp wolny!!! Zapraszamy! 🙂

Szczegóły

Data:
30 czerwca 2021
Godzina:
19:00 – 20:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizator

Miasto Poznań, Stowarzyszenie Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt