Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert zespołu NEFILI – 20 lat od premiery płyty „Na Przekór”

11 marca 2023 g. 18:1820:00

| bezpłatnie
20 lat temu oddali światu 11 piosenek, które znalazły się na płycie CD pt. „Na przekór”. Nakład tego krążka był ograniczony i wyniósł jedynie 1000 egz. Ta płyta jest oryginalnym i skrajnie emocjonującym materiałem autorstwa lidera i wokalisty zespołu Przema Marcinkowskiego.
Piosenki utrzymane są w konwencji rocka, jednak każda z nich radykalnie różni się od drugiej. Wszystkie piosenki to w zasadzie odmienne emocjonalnie opowieści tego samego narratora.  Można również śmiało powiedzieć, że w NEFILI to teksty „rządzą” muzyką i narzucają odmienność formy! Artyści nie boją się tej skrajnej różnorodności i zaskakiwania w kolejnym granym utworze, przez co koncert Nefili to intrygująca zabawa muzyką i brak oczywistości.
Trudno jest zaszufladkować „Na przekór”. Odbiór piosenek wymaga inteligentnego i błyskotliwego wsłuchania się w cały przekaz muzyczny łącznie z tytułem płyty oraz grafiką okładki pomysłu autora piosenek. Nic tu nie jest przypadkowe, bo wszystko jest przemyślane, świadome, osobiste, dojrzałe i ukierunkowane. A może.. zupełnie nie takie jak się wydaje, że jest ? Internetowa reedycja 2023 jest uzupełnieniem „zgubionego” nakładu CD, który nie mógł fizycznie dotrzeć do sklepów w całej Polsce, a przez to odnaleźć swojego słuchacza.
Koncert jest spotkaniem muzycznym z wykonawcami biorącymi udział w nagraniu płyty „Na przekór”.
Lider i pomysłodawca tego wydarzenia   twierdzi, że wszyscy jesteśmy poszukiwaczami zaginionej w sobie miłości i jednym z etapów tych poszukiwań jest niewątpliwie spotkanie z zespołem Nefili i jedenastoma piosenkami 11 marca!
Wstęp wolny, konieczna rezerwacja bezpłatnych wejściówek: tel. 61 8777842, e-mail: dkorlegniazdo@gmail.com 

Szczegóły

Data:
11 marca 2023
Godzina:
18:18 – 20:00
Koszt:
bezpłatnie

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42