Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O! Piknik

5 września 2021 g. 12:0018:00

| Bezpłatnie

Już 5 września (niedziela) zapraszamy na dziesiątą edycję naszego O! Pikniku, czyli sąsiedzkiego i międzypokoleniowego spotkania w naszym ulubionym miejscu na Ratajach – na osiedlu Lecha ♥️ Startujemy o godz. 12:00!

Na uczestników pikniku czeka mnóstwo atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!!! Nie zabraknie różnorodnych występów artystycznych (koncerty, pokazy taneczne), pokazów i zawodów sportowych (warsztaty samoobrony, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych) oraz animacji i warsztatów (animacje z MOZAIKĄ, warsztaty krawieckie, przejażdżki bryczką, dmuchane zjeżdżalnie i zamki, dmuchana ścianka wspinaczkowa itp.). Główną atrakcję dla najmłodszych stanowić będzie koncert „Muzyczne wygibasy” oraz interaktywny spektakl ekologiczny „Grajmy w zielone” w wykonaniu Przemka Mazurka i MOZAIKI. Na naszym pikniku po prostu nie sposób się nudzić!

Oczywiście nie zabraknie również uczty dla ciała 😉 Na naszych stoiskach gastronomicznych będzie można skosztować prawdziwych kulinarnych rarytasów! Palce lizać!!!

Piknik odbędzie się on na boisku mieszczącym się na os. Lecha (za kościołem), niedaleko Domu Kultury „Orle Gniazdo”. Uczestników zachęcamy do zabrania swoich kocyków, leżaków i koszyków z łakociami. Nie zabraknie też miejsca na rekreację na świeżym powietrzu, także ulubiony sprzęt sportowy, gry planszowe i karciane będą mile widziane 😉

 

Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty dla seniorów w ramach projektu „Nasza Przestrzeń”.  Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby osób starszych, którym w skutek obecnej sytuacji epidemiologicznej przestrzeń życiowa zmniejszyła się do rozmiarów ich mieszkań. Dzięki warsztatom seniorzy będą mieć możliwość spotkania się z innymi ludźmi, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności – i co ważne – wytworzenia czegoś wspólnie, co w efekcie upiększy im ich przestrzeń. Podczas imprezy seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach florystycznych oraz warsztatach tworzenia mydełek glicerynowych.

11:00 – 12:00 – warsztaty florystyczne (1 GRUPA)

13:00 – 14:00 – warsztaty florystyczne (2 GRUPA)

15:00 – 18:00 – warsztaty tworzenia mydełek glicerynowych (podział na grupy, 1 warsztat ok 30 min)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty florystyczne obowiązują wcześniejsze zapisy! Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Szczegóły

Data:
5 września 2021
Godzina:
12:00 – 18:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce wydarzenia

Boisko na os. Lecha
Poznań, Wielkopolskie Polska + Google Map
Telefon:
61 877 78 42