Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PONADCZASOWI. ŚLADAMI DAWNYCH LAT – gra miejska dla seniorów

28 września 2021 g. 12:0015:00

| Bezpłatnie

Pandemia i długi okres lockdownu nie sprzyjał wzmacnianiu sąsiedzkich więzi i podtrzymywaniu osobistych relacji wśród poznańskich seniorów. Właśnie dlatego powstał projekt pt. „Ponadczasowi”.

Podczas wydarzenia poznańscy seniorzy wraz z organizatorami będą się wspólnie bawić, odkrywając na nowo tajemnicze zakamarki Rataj. Akcja „Ponadczasowi” to gra miejska połączona z mini recitalem, opracowanym specjalnie z myślą o gustach uczestników. Fabuła gry opiera się o ideę podróży sentymentalnej. W ramach akcji seniorzy będą zwiedzać na nowo ratajskie szlaki w poszukiwaniu śladów przeszłości.

Poszczególne etapy rozrywki mają za zadanie przeniesienie seniorów do tytułowych dawnych lat – na przykład poprzez skojarzenia muzyczne, filmowe, a także te związane z przeszłością Rataj, z historiami dawnych przedmiotów użytkowych czy stylem życia w PRL. Na uczestników czekają również wyzwania w postaci zagadek oraz fantastycznych postaci – również takich, które są związane z naszym miastem. Wszystkie wydarzenia jakie zostaną zorganizowane w ramach akcji „Ponadczasowi” będą przeplatane konkursami wiedzy. Nie zabraknie również loterii z nagrodami dla uczestników.

 

Projekt dofinansowany z Budżetu Miasta Poznania.

Główni sponsorzy wydarzenia: Wydawnictwo Miejskie Posnania, Teatr Polski oraz Chata Polska.

Partnerzy wydarzenia: Teatr Nowy, Teatr Tańca, Kino Rialto, Pizzeria Tivoli.

Koncepcja i scenariusz: Monika Michaluk

 

Gra zakończona zostanie recitalem kabaretu Klub Szyderców Bis, na który zapraszamy również osoby niebiorące udziału w grze. Dla tych osób mamy przygotowane bezpłatne wejściówki. Zachęcamy do rezerwacji miejsc!

 

Szczegóły

Data:
28 września 2021
Godzina:
12:00 – 15:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizatorzy

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Ratajskie Centrum Kultury
Miasto Poznań