Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Ratajska Filmówka

28 maja g. 17:00

| bezpłatne

Przedstawiamy premierową Ratajską Filmówkę! Jest to zupełnie nowy format wydarzeń, które proponuje Dom Kultury „Jędruś”, polegający na zorganizowaniu seansu filmowego połączonego z dyskusją. W ramach projekcji Katarzyna Kebernik i Paulina Kulesza – filmoznawczynie, ekspertki z działu edukacji Ferment Kolektiv – poprowadzą prelekcję przed oraz rozmowę po zakończeniu pokazu.

Muzyka łagodzi obyczaje, czyli spotkanie z sympatycznymi śpiewakami operowymi podczas seansu filmu „Kwartet”.

Dustin Hoffman, znany przede wszystkim jako wybitny aktor, udowadnia tym filmem, że jest również wspaniałym reżyserem. Ma też świetne poczucie humoru i mądre przemyślenia o życiu. „Kwartet” opowiada o emerytowanych śpiewakach operowych, którzy organizują wspólny koncert. Film zaczaruje widzów wspaniałą oprawą dźwiękową i pozwoli im poczuć piękno muzyki. Przede wszystkim jest jednak spotkaniem z ciekawymi bohaterami, w których wcielają się znakomici aktorzy w dojrzałym wieku: Maggie Smith, Michael Gambon i wielu innych. Humor i wzruszenie są tu wymieszane w idealnych proporcjach. Po seansie widz zostaje z poczuciem, że pasję można realizować w każdym wieku, a życie ma nam wiele do zaoferowania na każdym etapie.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Ratajski Przystanek Seniora”.

Organizatorami wydarzenia są Ratajskie Centrum Kultury oraz Dom Kultury „Jędruś”. Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia – telefoniczne (61 877 01 51) lub mailowe (jedrus@osiedlemlodych.pl).

Szczegóły

Data:
28 maja
Godzina:
17:00
Koszt:
bezpłatne

Organizatorzy

Ratajskie Centrum Kultury
Dom Kultury „Jędruś”