Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERT „TANGO FOGG – ZAPOMNIANA PIOSENKA”

11 października 2020 g. 17:0018:15

| Bezpłatnie

Stowarzyszenie Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt zaprasza na Koncert „Tango Fogg – zapomniana piosenka” realizowany w ramach III Poznańskiego Tygodnia Sztuki i Zdrowia.

„Tango Fogg” to projekt, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu. Grupa pokazała się również publiczności m.in. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.

Piosenki wykonywane w trakcie koncertu „Tango Fogg” są autorstwa polskich kompozytorów (takich jak Jerzy Petersburski i Artur Gold) i poetów (takich jak: Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga – cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.

Projekt „Tango Fogg” wygrał konkurs stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Zespół jest też laureatam prestiżowej nagrody „Złotego Liścia Retro 2015” XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Miasta Poznań.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można odebrać w DK „Orle Gniazdo” od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-20:00.

Szczegóły

Data:
11 października 2020
Czas:
17:00 – 18:15
Koszt:
Bezpłatnie

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42