Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Terapia tańcem i ruchem

28 maja g. 12:0013:00

| Bezpłatnie

„Metamorfozy” umożliwią seniorom odbudowanie poczucia wyjątkowości i bycia docenionym, są też czasem zabawy i rekreacji, bodźcem do śmiechu i uśmiechu, wspólnych działań, które wyzwalają kreatywność, energię i radość. – informuje Fundacja Barak Kultury.

Zajęcia, które poprowadzi Olga Kuźmińska będą się składać z różnorodnych form ruchowych takich jak: taniec integracyjny, taniec towarzyski, aerobik taneczny oraz ćwiczenia gimnastyczne na poszczególne partie mięśniowe. – Wszystkie te „poruszania” będą wykonywane przy różnorodnej muzyce, inspirującej i zachęcającej do ruchu. Celem zajęć jest rozpowszechnienie terapii tańcem jako leku przywracającego młodość i podtrzymującego sprawność fizyczną w starszym wieku. Taka terapia może być aktywnym sposobem spędzenia czasu w jesieni życia seniora.

O prowadzącej:

Olga Kuźmińska jest prekursorką aerobiku w Polsce. Prowadzi zajęcia taneczne w klubie „Raj seniora”. W czasie swojej kariery zawodowej zdobyła wiele tytułów: instruktora tańca kategorii pierwszej, trenera klasy pierwszej w gimnastyce artystycznej, sędziego związkowego w gimnastyce artystycznej, instruktorki łyżwiarstwa figurowego. Obroniła pracę doktorską i otrzymała tytuł doktora nauk wychowania fizycznego na podstawie pracy pt.: „Dynamika rozwoju fizycznego dziewcząt uprawiających gimnastykę artystyczną na wczesnym etapie nauczania”.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu ,,Metamorfozy” Fundacji Barak Kultury, finansowanego przez Urząd Miasta Poznania.

Zajęcia odbędą się 7, 14, 21 i 28 maja w godz 12:00-13:00 w DK „Orle Gniazdo” na os. Lecha 43 w Poznaniu.

ZAPISY: 61 877 78 42 lub dkorlegniazdo@gmail.com.

Szczegóły

Data:
28 maja
Godzina:
12:00 – 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Witryna internetowa:
https://barakkultury.pl/

Organizator

Fundacja Barak Kultury
Adres e-mail:
barakkultury@barakkultury.pl
Witryna internetowa:
https://barakkultury.pl/

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42