Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztat psychologiczny – Agresja

9 lutego g. 09:0013:00

| Darmowy – 50zł

Agresywne zachowania zdarzają się niemal każdemu dziecku. Jednak wielokrotnie jest to sytuacja, której rodzice czy nauczyciele chcą uniknąć. Zrozumienie tego czym jest agresja, skąd się bierze i jak sobie z nią radzić, ma kluczowe znaczenie z budowaniu zdrowej relacji z dzieckiem.

Warsztat jest przeznaczony dla rodziców/nauczycieli, którzy chcą zrozumieć dziecko, poznać przyczyny zachowań agresywnych oraz nauczyć się z nimi radzić, nie wchodząc w konflikty, nie raniąc, nie napędzając koła agresji.

Podczas warsztatu, możliwe będzie uzyskanie odpowiedzi na pytania:

  • Skąd biorą się agresywne zachowania u dzieci?
  • Jak na zachowania agresywne pływa klasyczny model wychowania?
  • Od czego zależy to, jak dziecko radzi sobie z wyrażaniem agresji?
  • Magiczna czwórka w budowaniu relacji z dzieckiem – co to takiego?
  • Jakie czynniki wpływają na sposób radzenia sobie z agresją?
  • Jaki związek z agresja ma poczucie winy?
  • Jak radzić sobie z dziecięcymi zachowaniami agresywnymi?
  • Jak nauczyć dziecko rozwiązywania konfliktów?
  • Jakiej komunikacji unikać, by nie wchodzić w konflikty, nie wywoływać agresji u dzieci?

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia). Pracowała w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, domach prywatnych, prowadziła zajęcia dla dzieci, w tym również Lekcje Akceptacji organizowane przez Fundację Na Niebiesko, których jest ambasadorem. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami.
Obecnie pracuje w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym, prowadzi autorskie wykłady i warsztaty. Zajmuje się dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”, „Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”, „Sygnał. Magazyn Wychowawcy” czy „Niezbędnik Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”, chętnie dzieli się wiedzą udzielając wywiadów do wydań drukowanych i elektronicznych. Założycielka www.psychetee.pl
Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, efektywnej komunikacji, satysfakcji życiowej (w tym rodzicielskiej) oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców, nauczycieli oraz dzieci.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

KOSZT: bezpłatne dla osób uczestniczących po raz pierwszy, 50 zł dla osób kontynuujących.

 

Szczegóły

Data:
9 lutego
Czas:
09:00 – 13:00
Koszt:
Darmowy – 50zł

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42