Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY KRAWIECKIE DLA MŁODZIEŻY w ramach cyklu „BLIŻEJ KULTURY. BLIŻEJ SIEBIE”

20 maja g. 17:0018:30

| Bezpłatnie

Przed nami cykl warsztatów krawieckich, wchodzących w skład projektu „BLIŻEJ KULTURY. BLIŻEJ SIEBIE”

Zajęcia praktyczne cieszą się ogromnym zainteresowanie, dlatego staramy się uchwycić ten zapał i poszerzać grupę odbiorców.  Tym razem zapraszamy młodzież w wieku od 12 do 16 lat, dla której oferta kulturalno-edukacyjna jest najbardziej uboga. Dorastające dzieci potrzebują uwagi oraz zacieśniania więzi z rówieśnikami. Zajęcia krawieckie, które odbywać się będą w kameralnej grupie 8 osób, zapewnią te potrzeby. Będą również świetną okazją, aby stworzyć taką atmosferę, w której nastolatkowie będą czuć się dobrze i swobodnie, a ich wysiłek zostanie zauważony i doceniony. Zajęcia idealnie wpisują się w ideę uważności, pomogą w rozwijaniu koncentracji i wyobraźni, a także rozbudzą kreatywność.

Warsztaty szycia są cyklem spotkań praktycznych podczas, których uczestnicy poznają tajniki szycia ręcznego i na maszynie. W trakcie każdego spotkania stworzą konkretny projekt, a finalny produkt zabiorą do domu.

Zajęcia będą dostosowane to szybkości pracy uczestników.

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie 20 maja 2022 w piątek w Domu Kultury „Orle Gniazdo”, uczestnicy wykonają etui na chusteczki w wersji de luxe.

Aby wziąć udział w warsztatach należy się zapisać w Domu Kultury „Na Skarpie” :   61 877 05 51  

Warsztaty realizowane będą od miesiąca maja do października 2022 r. w DK „Orle Gniazdo”, os. Lecha 43 oraz w  DK „Na Skarpie”, os. Piastowskie 104.

*O każdej zmianie miejsca warsztatów będziemy informować na bieżąco.

 

Organizatorem cyklu jest Ratajskie Centrum Kultury, partnerzy to ratajskie Domy Kultury Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Szczegóły

Data:
20 maja
Godzina:
17:00 – 18:30
Koszt:
Bezpłatnie

Organizatorzy

Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury
Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42