Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Less Waste – zrób swój własny dezodorant

5 grudnia 2019 g. 17:3019:30

Serdecznie zapraszamy na warsztaty LESS WASTE z poznańską grupą lokalną Greenpeace Polska – 5.12.2019 r. godz. 17.30 w Dom Kultury „Orle Gniazdo”!

Pokażą nam jak prosto zrobić dezodorant, który jest dla bezpieczny, pięknie pachnie oraz nie generuje za każdym razem plastikowych odpadów! Jak sama nazwa wskazuje jest to dezodorant, nie antyperspirant – czyli nie blokuje wydzielania potu, a neutralizuje jego zapach. Antyperspiranty dostępne w sklepach posiadają sole aluminium, które podczas długotrwałego używania mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Tak naprawdę naukowcy ciągle głowią się nad tym tematem, więc lepiej z nich zrezygnować.

Zapewniamy wszelkie ekologiczne składniki potrzebne do wykonania kosmetyku, ale jeżeli macie, to zabierzcie ze sobą małe słoiczki. Jeżeli nie, to dostaniecie jakiś od nas

Na warsztatach pokażemy także jak łatwo i pięknie spakować prezenty, by były ekologiczne i piękne. Podczas rozmów natomiast opowiemy i zaprezentujemy Wam nasze patenty w życiu codziennym, by usunąć plastik z naszego życia. Zobaczycie jakie to proste, bezproblemowe oraz zdrowe i bezpieczne dla Was i środowiska.

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla grupy 20 osób.

Wydarzenie jest realizowane w ramach ogólnoświatowego wydarzenia MAKE SMTHNG WEEK

Zdj. Everyday Flavours

Szczegóły

Data:
5 grudnia 2019
Czas:
17:30 – 19:30

Organizator

Greenpeace Polska poznańska grupa lokalna

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42