Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE – komunikacja dorosły-dziecko

8 grudnia 2018 g. 09:0013:00

| Bezpłatnie – 50zł

Komunikacja jest kluczowa w relacjach międzyludzkich. Jednak bardzo często jest trudna, zarówno w świecie dorosłych jak i świecie dzieci. Wybranie określonego sposobu komunikacji, wpłynie w znaczący sposób na budowanie relacji.

Warsztat jest przeznaczony dla rodziców/nauczycieli, którzy chcą efektywnie, bez agresji i zbędnych emocji porozumiewać się z dziećmi i młodzieżą.

Dzięki niemu będą Państwo mieć szansę na zapoznanie się z różnymi formami komunikacji, barierami komunikacyjnymi oraz tzw. komunikacją zamykającą. Celem warsztatu jest poznanie takich form komunikacji, które pozwolą na to by porozumiewać się efektywnie, szanując zarówno swoje potrzeby jak i dziecka.

Podczas warsztatu, możliwe będzie uzyskanie odpowiedzi na pytania:

  • Jak budować relację z dzieckiem, nie stosując autorytarnego/bezstresowego wychowania?
  • Czy chwalenie dzieci ma sens?
  • Jak wyrażać swoje emocje, jednocześnie szanując granicę dziecka?
  • Kiedy w komunikacji wykorzystuje się agresję i dlaczego nie warto tego robić?
  • Jak komunikować się empatycznie, z otwartością i bez agresji?
  • Jak dać informację zwrotną, „pozytywną”/„negatywną” bez krzywdzącego oceniania?
  • Jak budować relacje z dzieckiem w oparciu o budowanie zdrowych granic?

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia). Pracowała w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, domach prywatnych, prowadziła zajęcia dla dzieci, w tym również Lekcje Akceptacji organizowane przez Fundację Na Niebiesko, których jest ambasadorem. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami.

Obecnie pracuje w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym, prowadzi autorskie wykłady i warsztaty. Zajmuje się dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”, „Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”, „Sygnał. Magazyn Wychowawcy” czy „Niezbędnik Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”, chętnie dzieli się wiedzą udzielając wywiadów do wydań drukowanych i elektronicznych. Założycielka www.psychetee.pl
Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, efektywnej komunikacji, satysfakcji życiowej (w tym rodzicielskiej) oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców, nauczycieli oraz dzieci.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa pod numerem telefonu 618777842 lub pisząc na adres: dkorlegniazdo@gmail.com.

Dla osób korzystających po raz pierwszy z warsztatów – wstęp bezpłatny

Dla pozostałych koszt za 4-godzinny warsztat to 50 zł.

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2018
Godzina:
09:00 – 13:00
Koszt:
Bezpłatnie – 50zł

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42