Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE: budowanie poczucia własnej wartości u dziecka

21 kwietnia 2018 g. 09:0013:00

| Darmowy- 50zł

Poczucie własnej wartości w znaczący sposób wpływa na zachowanie dziecka. Ponadto jest silnie skorelowane z możliwością odnoszenia sukcesów oraz wchodzeniem w relacje społeczne, zarówno w okresie dzieciństwa jak i w życiu dorosłym. Mając tego świadomość, warto wiedzieć jak rozmawiać z dzieckiem, jak rozwijać jego mocne strony, jak pomagać mu w budowaniu stabilnego poczucia własnej wartości.

Warsztaty są przeznaczone dla rodziców, którzy chcą wspierać swoje dziecko w rozwoju, dając mu możliwość na budowanie stabilnego poczucia własnej wartości, co wpływa nie tylko na samo dziecko i jego przyszłość, lecz również na jakość życia całej rodziny.

Podczas warsztatu będzie można dowiedzieć się:

  • dlaczego stabilne poczucie własnej wartości, już w okresie dzieciństwa ma znaczenie
  • jak poprzez rozmowę wspierać dziecko w budowaniu stabilnego poczucie własnej wartości
  • co wpływa na to, że dziecku trudno rozwijać stabilne poczucie własnej wartości
  • jak wzmacniać mocne strony dziecka
  • czego nie robić aby nie „osłabiać” poczucia własnej wartości u dziecka
  • jak poprzez budowanie stabilnego poczucia własnej wartości u dziecka wychować samodzielnego, odpowiedzialnego człowieka, bez kompleksów

Prowadząca opowie o tym, co ma największe znaczenie w budowaniu stabilnego poczucia własnej wartości oraz jakie działania, słowa wpływają na trudności w jego budowaniu czy zachwianiu.

 

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci, z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia). Pani Magdalena posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, prowadziła także różnego rodzaju zajęcia dla dzieci podczas półkolonii, imprez plenerowych, urodzin. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami.
Obecnie pracuje między innymi z dziećmi oraz rodzicami w Prywatnych Gabinetach Psychologicznych oraz poprzez autorskie wykłady i warsztaty dla rodziców. Zajmuje się także dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wydań „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, wychodzących nakładem poznańskiego wydawnictwa Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Założycielka www.psychetee.pl
Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, a co za tym idzie efektywnej komunikacji oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz dzieci, z jakimi miała szansę pracować do chwili obecnej.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa pod numerem telefonu 618777842 lub pisząc na adres: dkorlegniazdo@gmail.com.

Dla osób korzystających po raz pierwszy z warsztatów – wstęp bezpłatny

Dla pozostałych koszt za 4-godzinny warsztat to 50 zł

 

Szczegóły

Data:
21 kwietnia 2018
Czas:
09:00 – 13:00
Koszt:
Darmowy- 50zł

Organizator

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

Miejsce

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42