Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wycieczka autokarowa do Rogalina w ramach Projektu INTEGRACJA ZMIANA

19 września 2023 g. 09:3014:00

INTEGRACJA ZMIANA, to spotkania dla polskich i ukraińskich seniorów – projekt, który stworzyła Nieformalna Grupa Senioralna „Bajka”, czyli seniorzy na co dzień uczestniczący w Klubie Seniora „Bajka”, w DK „Orle Gniazdo”.

W ramach projektu odbyła się już wycieczka autokarowa do Kórnika, podczas której seniorzy z Polski i Ukrainy zwiedzili zamek kórnicki oraz zorganizowali biesiadę w Arboretum, a wcześniej wzięli udział w niezwykłych warsztatach roślinnych oraz tworzenia mandali.

Tym razem udadzą się do Muzeum w Rogalinie. Wycieczka oprowadzana będzie bezpłatnie za pośrednictwem audioprzewodnika, również w j. ukraińskim. Dzięki temu zwiedzanie pałacu przez seniorów z Ukrainy będzie przyjemne i niefrustrujące.

Kolejnym punktem wycieczki będzie spacer po pobliskim parku, a na koniec udamy się na ognisko z kiełbaskami do Majątku „Rogalin”, podczas którego pośpiewamy sobie ulubione pieśni polskich i ukraińskich seniorów.

 

 

*Projekt dofinansowany jest środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 w ramach Konkursu.

 

#CentrumPISOP

#NarodowyInstytutWolności

#CaritasPoznańska

#NOWEFIO

#KomitetdsPożytkuPublicznego

Szczegóły

Data:
19 września 2023
Godzina:
09:30 – 14:00

Organizatorzy

Nieformalna Grupa Senioralna BAJKA
Dom Kultury „Orle Gniazdo”

Miejsce wydarzenia

Muzeum Pałac w Rogalinie Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu