W niedzielę 16 kwietnia w Domu Kultury „Na Pięterku” w ramach wiosennej edycji Sceny na Pięterku, odbył się wyjątkowy koncert. Przed licznie zgromadzoną widownią wystąpiła wspaniała i bardzo lubiana piosenkarka Anna Pietrzak, która na scenie występuje od 1966 roku. Przez większość swojej kariery muzycznej związana była z Zespołem PARTITA,
z którym występuje do dnia dzisiejszego. Większość piosenek, które Pani Anna wykonała w czasie koncertu na Pięterku, mówiły o tym co jest w życiu najważniejsze, czyli o miłości, szczęściu i przyjaźni. Nie zabrakło również znanych przebojów Partity. Z łezką w oku wysłuchaliśmy takich utworów jak „Głowa do góry”, „Kiedy wiosna buchnie majem” czy „Pytasz mnie co ci dam”. Za krążek z tą ostatnią piosenką w 2003 roku Partita otrzymała od Polskich Nagrań Złotą Płytę. Śpiewając piosenki „ Nie ciebie nie siebie mi żal” oraz „Liczy się dziś”, artystka przekonywała widzów, że należy cieszyć się każdym przeżytym dniem, gdyż nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Pani Anna przypomniała również znane przeboje swojej nieżyjącej przyjaciółki Ireny Jarockiej  „Motylem jestem” i „Kawiarenki”. Podczas swojej długiej kariery występowała także z innymi piosenkarzami m.in. z Edwardem Hulewiczem, Alicją Majewską, Andrzejem Dąbrowskim, Bogusławem Mecem czy zespołem Perfekt.

Pani Anna wyznała podczas koncertu, że oprócz tego, że nadal kocha śpiewać
i występować przed publicznością, bardzo aktywnie działa charytatywnie. Prowadzi działalność prospołeczną w dziedzinie profilaktyki i leczenia uzależnień. Zajmuje się również problemami wychowawczymi i zaburzeniami zachowania wśród dzieci i młodzieży. Na koncert w DK „Na Pięterku” przyjechała z jedną ze swoich niezwykle uzdolnionych podopiecznych i jej rodzicami. Dziewiętnastoletnia Natalia Mikołajczak, która zdobyła I miejsce na 25 Festiwalu „Ciechocińskie Inspiracje Artystyczne” w 2022 roku, oczarowała i wzruszyła widownię, przepięknie wykonanymi nastrojowymi piosenkami. Na bis Anna Pietrzak z Natalią brawurowo razem z widzami wykonały piosenkę „Głowa do góry”. Po koncercie przemiły i niezwykle sympatyczny gość Sceny na Pięterku, z uśmiechem na twarzy rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Pani Anna Pietrzak gościła w Domu Kultury „Na Pięterku” już po raz drugi. Na scenie Na Pięterku wystąpiła prawie dokładnie 6 lat temu 1 kwietnia 2017 roku. Pani Aniu dziękujemy i nie mówimy do widzenia tylko do zobaczenia, bo jak mówi jedna z Pani piosenek „Wszystko jest przed nami”.