Podobno powroty do szkoły i pracy po wakacjach bywają trudne …. dlatego mamy małą niespodziankę dla wszystkich uczestników naszych tegorocznych półkolonii oraz ich rodziców!
Łącznie w wakacyjnych zajęciach Domu Kultury „Jędruś” uczestniczyło 148 dzieci, przede wszystkim z osiedli Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej i Rzeczypospolitej.
W związku z trwającym remontem w Domu Kultury „Jędruś” zbiórki dzieci miały miejsce w Klubie Seniora „Tęcza” na os. Bohaterów II Wojny Światowej 76a. Każdego dnia w programie zajęć zapewniono dzieciom różnorodne atrakcje poza terenem placówki. Odbyły się wycieczki autokarowe (2 x w turnusie) m.in. do: „Starej Chaty u Kowala” w Kluczewie, do „Krainy Modrej Przygody” w Puszczy Zielonce, do Klubu Nenufar w Kościanie, do średniowiecznego grodu w Pobiedziskach, na drezyny do Ujazdu Wielkopolskiego, do stadniny koni w Owińskach, do Skansenu w Wolsztynie, do Wielkopolskiego Parku Narodowego, do Pałacu w Rogalinie, do Art-Zagrody w Dymaczewie, wyjazdy do Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie oraz do ogrodu ekologicznego w Wirach. Dzieci uczestniczyły ponadto w zajęciach rekreacyjnych na osiedlowym korcie tenisowym, obiektach Malta SKI, w parku linowym, na kręgielni. Miały wyjścia do Nowego ZOO, na warsztaty do Muzeum Archidiecezjalnego, zwiedzanie Zamku Cesarskiego i Zamku Przemysła, plenerowe warsztaty plastyczne w ramach Letniego Pogotowia Sztuki, spektakl teatralny, eksperymenty chemiczne i fizyczne w objazdowym laboratorium, zabawy z „piratami”, naukę break-dance, konkursy sportowe, plastyczne, turnieje gier planszowych i pokaz talentów.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wybranych miejsc i atrakcji, życzymy miłego oglądania i do zobaczenia za rok !