Akcja Zima w czasie ferii zapewnia dzieciom nie tylko opiekę, ale również  zorganizowanie czasu wolnego, poprzez zapewnienie różnorodnych zajęć o charakterze  rekreacyjnym, kulturalnym i edukacyjnym. Dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i opiekunów dzieci, którym nie udało się wyjechać na ferie zimowe poza miasto. Jak co roku, „załoga” naszego domu kultury dokłada wszelkich starań, aby czas wolny od nauki, przeznaczony dla dzieci na wypoczynek i zabawę, wypełniły zajęcia, które poza tym że  bawią, również korzystnie wpływają na rozwój dzieci.

Wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie była okazją do zapoznania się z wszystkimi etapami powstawania pięknych szklanych ozdób świątecznych. Dzieci zwiedziły dział dmuchania szkła, srebrzenia, lakierowania oraz dekorowania. Na koniec dzieci otrzymały na pamiątkę bombkę ze swoim imieniem, ozdobioną w motyw szczęśliwego renifera.

Natomiast na wycieczce do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „Ptaki w zimowym ogrodzie”, na których dzieci dowiedziały się m.in. jak mądrze dokarmiać zwierzęta w zimie, czy też jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów.

W mieście wybraliśmy się na spektakl „Odlot” w Teatrze Animacji, zwiedzanie Muzeum Archeologicznego oraz  seanse „Sing” i „Ostatni smok świata” w kinie.

W placówce zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne i taneczne, turniej gier planszowych, konkurs talentów i wiedzy o filmie, zabawy taneczno-ruchowe i integracyjne oraz dyskotekę.

Na zakończenie turnusu wszystkie dzieci otrzymywały nagrody za zabawy i konkursy organizowane przez cały tydzień.

Zapraszamy serdecznie na kolejną akcję, tym razem Akcję Lato!