W minionym miesiącu w DK „Jędruś” odbył się cykl audycji edukacyjnych z udziałem Chóru Kameralnego „Poznańskie Senioritki” dla dzieci klas 0-III ratajskich szkół podstawowych. W sześciu spotkaniach uczestniczyło łącznie niemal 600 dzieci. Główny organizator projektu „CHÓRrrra śpiewamy!” to Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury. Cykl otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Poznania.
Audycje miały na celu popularyzację śpiewu chóralnego oraz rozbudzenie pasji muzycznej poprzez spotkanie z chórem „na żywo”. Prowadząca Ewa Wodzyńska w dowcipny i ciekawy sposób wprowadzała dzieci w magiczny świat muzyki chóralnej, zdradziła sekrety pracy z chórem, który prezentował muzykę świata – pieśni afrykańskie, hiszpańskie, rosyjskie, żydowskie, amerykańskie oraz polskie. Chórzystkom akompaniował na akordeonie Andrij Melnyk. Podczas spotkań uczestnicy poznawali podstawowe pojęcia związane z chórem i muzyką chóralną, ale również wspólnie muzykowali – śpiewali, wyklaskiwali rytmy, reagowali odpowiednimi znakami na zmiany, które słyszeli w muzyce. Dzięki spotkaniom chóralnym uczniowie mogli przekonać się, że „Poznańskie Senioritki” – czyli panie w wieku ich babć mają pasję, która sprawia mnóstwo radości, oraz że potrafią się bawić i dzielić tą radością z innymi. Poprzez wspólny śpiew seniorek i dzieci nastąpiła integracja międzypokoleniowa.
Finalnym efektem audycji będzie próba założenia chóru dziecięcego wyłonionego spośród uczestników audycji. Chętne dzieci w wieku 6-10 lat (również te, które nie uczestniczyły w projekcie) zapraszamy na przesłuchania. Szczegóły pod tel. 61 8770 151 lub mailowo: jedrus@osiedlemlodych.pl.