Jest empatyczny, potrafi wysłuchać, a przy tym jest raczej małomówny. Niezastąpiony kiedy trzeba otrzeć łzy. Zawsze ma czas i tylko czeka, aż będzie potrzebny. Prawdziwy przyjaciel- PLUSZOWY MIŚ. To właśnie z myślą o pluszowych kompanach codzienności dzieci, powstał 3 lata temu pomysł na świętowanie Dnia Pluszowego Misia w Domu Kultury „Polan Sto”.      W końcu misiom też się coś od życia należy!

W tym roku na dzieci i pluszaki czekał Łukasz Wierzbicki, poznański pisarz i podróżnik, który opowiedział o swoich pasjach i przygodach. Przede wszystkim jednak, przedstawił dzieciom losy niedźwiadka Wojtka, który podczas wojny dzielnie wspierał polskich żołnierzy. Spotkanie było świetną okazją do zrobienia sobie zdjęcia z autorem oraz zdobycia cennej dedykacji w książce. W trakcie imprezy odbył się też konkurs wiedzy o misiach. Pojawiły się między innymi pytania o Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Colargola.                  Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkową plakietkę z wizerunkiem niedźwiadka Wojtka i słodką niespodziankę.

Dom Kultury „Polan Sto” opuściło ponad 100 uśmiechniętych buziek dzieci i ponad 100 zadowolonych pluszowych pyszczków. Nie ma to jak miłe popołudnie spędzone z przyjacielem poza domem.