W  styczniowy sobotni poranek  Klub „Cybinka” usytuowany  na Osiedlu POMET  w ramach akcji promocyjnej zajęć ruchowych zorganizował I Noworoczny Maraton Fitness dla dorosłych pod hasłem „Wstań i ćwicz z Cybinką”. W czasie wydarzenia zorganizowano zajęcia: Joga, Power Fit Dance oraz Ćwiczenia na kręgosłup. Maraton rozpoczęty został od weryfikacji uczestników oraz uroczystego powitania. Następnie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbyły się ćwiczenia według programu imprezy.
W ramach pierwszej formy rozgrzewki rozpoczęliśmy od ćwiczeń z Jogii prowadzonych przez Panią instruktor Katarzynę Ostrowską-Mermela z FitnessJoga. Pod wpływem aktywnego ruchu oraz relaksacyjnego odprężenia całego organizmu przy spokojnej muzyce, ćwiczeń rozciągających uczestnicy maratonu mogli skorzystać z drugiej części zajęć – Power Fit Dance. Połączenie żywiołowego tańca wraz ze wzmacnianiem instruowała dla nas  Justyna Kucner z Happy Fit.  Ostatnią częścią imprezy rekreacyjno-ruchowej stanowiły Ćwiczenia na kręgosłup, które zostały przeprowadzone w licznym gronie uczestników przez instruktor Sylwię Paczkowską z Klubu „Cybinka”.

W programie zajęć uczestnicy oraz mieszkańcy Osiedla POMET – Warszawskie – Maltańskie mogli również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych tj.: poziom cukru, pomiar tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia tętniczego, przeprowadzonych przez „mobilną” przychodnię zdrowia Synexus.

Podczas I Noworocznego Maratonu Fitness dla Dorosłych „Wstań i ćwicz z Cybinką” wszyscy uczestnicy świetnie bawili się. Na zakończenie uzyskali certyfikat za czynny dział i  zaangażowanie, zapał oraz poprawność w kondycji fizycznej. Dorośli byli bardzo usatysfakcjonowani z uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu. Zadowoleni, a za razem uśmiechnięci z naładowaną pozytywną energią oczekują na drugą edycję Noworocznego Maratonu Fitness „Wstań i ćwicz z Cybinką”.

Maraton miał na celu zwrócenie uwagi również na siebie samego w dobie cyfryzacji. Ponadto wskrzeszenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Osiedla POMET mogłaby przyczynić się do pozytywnej zmiany prowadzenia stylu życia. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyło 28 osób. Największe zainteresowanie cieszyły się Ćwiczenia na kręgosłup (22 osoby).

Noworoczny Maraton Fitness dla Dorosłych „Wstań i ćwicz z Cybinką”  odbyły się w godzinach 9.30-14.00. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Głównym organizatorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych w Poznaniu Klub „Cybinka”, natomiast partnerem: FitnessJoga, Happy Fit oraz przychodnia zdrowia Synexus.

Jako organizatorzy zapewniliśmy dużo atrakcji, miłą atmosferę oraz wspaniała zabawę. Mamy nadzieję, że osoby pragnące cyklicznych zajęć dla dorosłych skorzystają z naszej oferty.:  Power Fit Dance- poniedziałek godz. 18.45, Joga- wtorki oraz czwartki godz. 19.15, Ćwiczenia na kręgosłup- środa godz. 18.00.