Słoneczny, wrześniowy dzień. Boisko na osiedlu Lecha. Od wczesnych godzin porannych widać jakieś poruszenie. Ewidentnie coś się szykuje… Plac zapełniają białe namioty, rozwieszane są kolorowe girlandy, pojawiają się parasole, stoliki i leżaki… Pusty na co dzień plac nabiera barw…

To już po raz drugi w tym roku boisko na osiedlu Lecha na jeden dzień zamieniło się w kreatywną przestrzeń, zrzeszając przy tym okolicznych mieszkańców. A wszystko za sprawą „O!PIKNIKU”!!!

Jak zawsze frekwencja dopisała 🙂 Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji – zarówno dla tych młodszych, jak też nieco starszych 🙂 Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie!!! Nie zabrakło różnorodnych występów artystycznych (pokazy taneczne, występy wokalne), pokazów i zawodów sportowych (joga na trawie, pokaz samoobrony, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych) oraz warsztatów i animacji (warsztaty krawieckie, malowanie buziek, bańki mydlane, dziecięcy salon fryzjerski, warsztaty tworzenia mydełek, warsztaty plastyczne, przejażdżki na kucyku itp.). Na „O!PIKNIKU” po prostu nie sposób się nudzić 🙂 Oczywiście nie zabrakło również uczty dla ciała!!! Na stoiskach gastronomicznych można było skosztować prawdziwych kulinarnych rarytasów!!! Palce lizać!

Piknik stał się idealną okazją do rozpoczęcia nowego cyklu „SOBOTNICH BAJDUREK”. Na miłośników spotkań z teatrem czekała niespodzianka w postaci spektaklu plenerowego!!! I to nie jednego a dwóch!!! Podczas pikniku wystąpił Teatr BARNABY ze spektaklem „CZERWONY KAPTUREK” oraz „KOT W BUTACH”. Jak zawsze było cudownie!!!

Ale nie zapomnieliśmy również o dorosłych uczestnikach imprezy. Na naszej piknikowej scenie zaprezentowali się soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu: Marek Szymański, Karol Bochański oraz Bartłomiej Szczeszek. Opera w plenerze – to było coś!

Kolejny „O!PIKNIK” już za rok!!

! Nie może Was tam zabraknąć! 🙂