W dzień zakochanych, 14 lutego 2017r. w Domu Kultury Jubilat Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”  w Poznaniu o godzinie 18.00 rozpoczął się recital poetycko-muzyczny znanej polskiej artystki Laury Łącz zatytułowany „ Między mną a Tobą”

Laura Łącz, polska aktorka teatralna, filmowa i pisarka, wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatrze Telewizji. Jest autorką książek dla dzieci, m.in. „Sekret czarnego łabędzia”, „Spełnione marzenia” oraz „Bajki i wiersze na cztery pory roku”. Znamy ją  między innymi z seriali „Klan”, „ Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”.

W DK Jubilat aktorka  zaprezentowała piękne utwory poetyckie i piosenki najwybitniejszych  polskich poetów takich jak: Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Julian Tuwim, Tadeusz ( Boy ) Żeleński, Władysław Broniewski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Konstanty Ildefons Gałczyński i inni.  Jak wspomniała Laura Łącz miłość ma różne oblicza, znamy miłość między kobietą a mężczyzną, miłość do ojczyzny, miłość do matki, miłość do dziecka, miłość do ludzi. Zebrana publiczność mogła o tym usłyszeć w przedstawionych  utworach, a jednym z utworów który zauroczył gości był „Pokoik na Hożej” Juliana Tuwima.  Cały program był  pięknym wspomnieniem okresu dwudziestolecia międzywojennego, niezapomnianych lat w poezji i piosence. Organizatorzy zadbali o klimat i walentynkową atmosferę, były więc świece, serca i róże.

Licznie zebrana publiczność gorąco przyjęła występ pani Laury Łącz dziękując jej gromkimi brawami.

Mieszkańcy Rataj, którzy  przyszli na recital spędzili w Domu Kultury „Jubilat” uroczy, pełen ciepła, muzyki i poezji wieczór.