zdj. Dawid Majewski Foto/Video
zdj. Dawid Majewski Foto/Video
zdj. Dawid Majewski Foto/Video
zdj. Dawid Majewski Foto/Video
zdj. Dawid Majewski Foto/Video
zdj. Dawid Majewski Foto/Video

Nowe meble miejskie na os. Lecha – konsultacje społeczne.

Wolna przestrzeń na naszym osiedlu może ulec poprawie. Osiedle Lecha bierze udział w tegorocznej edycji warsztatów Mood for wood!

Mood for wood to warsztaty studenckie w wyniku których powstają meble miejskie we współpracy z lokalną społecznością. Od czterech lat inicjatywa ta zmienia przestrzenie publiczne w Poznaniu. Kojarzycie wielkie bujaki przy Bramie Poznania, mobilna scenę w Towarzystwie Wiedzy Powszechnej na św. Marcina czy wielką ławkę na trybunach Pływalni Chwiałka w kształcie loga Poznania? Podobny projekt może powstać na naszym osiedlu.

By powstałe meble jak najlepiej spełniały oczekiwania wszystkich mieszkańców, pasowały do otoczenia, mogły być wykorzystywane w jak największej liczbie wydarzeń integracyjnych dla nas wszystkich – potrzebujemy Waszej pomocy. Zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 18 czerwca o godzinie 17 .00 w Dom Kultury „Orle Gniazdo”

Spiszemy wszystkie pomysły, potrzeby i marzenia dotyczące przestrzeni (polany) przed Kościołem pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana, na podstawie których w lipcu powstaną meble miejskie dla naszego osiedla.

Terminarz projektu:

18 czerwca g. 18.00 – konsultacje społecznie- opracowanie wytycznych dla studentów którzy będą projektować meble
21 lipca – pierwsze spotkanie ze studentami na polanie (godzina zostanie podana wkrótce)
23 lipca – drugie spotkanie ze studentami – prezentacja projektów, zgłaszanie zmian (godzina zostanie podana wkrótce)
30 lipca – wspólny montaż zaprojektowanych mebli

Poprzednie realizacje projektu Mood for wood znajdziecie na stronie internetowej www.moodforwood.com oraz na FB: www.facebook.com/moodforwoodworkshop