Emocje po Akcji Zima już nieco opadły, także przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego wyjątkowego okresu 😊

W tym roku ferie zimowe wystartowały 17 stycznia, w ten dzień przywitaliśmy naszych pierwszych półkolonistów. Było nam bardzo miło zobaczyć wiele znajomych już twarzy, pojawili się też nowi uczestnicy, których powitaliśmy z uśmiechem i z otwartymi ramionami.

Ten dwutygodniowy czas spędziliśmy bardzo intensywnie, bo tradycyjnie zaplanowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, podczas których uczestnicy mogli nie tylko dobrze się bawić, ale też niekiedy nabyć nowe umiejętności i wiedzę. Półkolonie zaczęliśmy od wyjątkowych warsztatów teatralno-lalkowych, które poprowadził aktor – Igor Fijałkowski z teatru Gili – Gili. Podczas spotkania mieliśmy okazję uczestniczyć w bajkowym pokazie lalek teatralnych a następnie uczestnicy własnoręcznie tworzyli lalki, tzw. skarpeciaki. Innego dnia odwiedziliśmy Klinikę weterynaryjną, gdzie przyjrzeliśmy się jak od kuchni wygląda praca weterynarza. Spotkaliśmy się również z przemiłymi alpakami, które mieliśmy ogromną przyjemność karmić, wyprowadzić na spacer, a nawet dać im buziaka 😊 Podczas półkolonii dwukrotnie odbyły się warsztaty szycia, których owocem były kolorowe plecakoworki i piękne piżamy! Ponadto odbyliśmy wycieczkę autokarową do Centrum Tenisowego w Rokietnicy, gdzie spędziliśmy bardzo aktywny-sportowy dzień. Odwiedziliśmy Scenę Wspólną, gdzie uczestniczyliśmy w spektaklu „Rozbudzanki”, a na kinowym ekranie obejrzeliśmy film: ”Clifford. Wielki czerwony pies”.

Oczywiście nie zabrakło wspólnych zabaw, gier i planszówek, które są nieodłącznym elementem każdych półkolonii. I mimo, że w tym roku zima nie zaszczyciła nas śniegiem to i bez niego poradziliśmy sobie doskonale.

Z naszymi półkolonistami żegnaliśmy się z nieskrywanym smutkiem, bo co tu dużo mówić, kochamy te dzieciaki 😊 Całe szczęście na horyzoncie widać Akcję Lato 2022, w sumie więc można powiedzieć, że nie żegnaliśmy się, raczej mówiliśmy „do zobaczenia wkrótce” 😊