TO BYŁA NOC pasjonujących, z odrobiną przyjaznego humoru opowieści o SOWACH. Tajemniczych ptakach o urzekających, niemal ludzkich oczach, zbudowanych jak lornetka i jak lornetka działających – oczy sowie powiększają obraz! Nam niestety podczas nocnego spaceru parkiem Tysiąclecia nie udało się wypatrzeć sów, ale może one widziały nas 😀 Odsłuchy charakterystycznych pohukiwań oraz imitujące sowy, dzięki okaryny prowadziły naszą czujną, uważną grupę pod przewodnictwem charyzmatycznej ornitolożki @Agaty Ożarowskiej, która wolontariacko wsparła naszą edukacyjno-charytatywna inicjatywę.

Spacer był poprzedzony prelekcją oraz warsztatami szycia sów. Każdy chętny Uczestnik stworzył swój gatunek sowy, wypełniając ją antyalergicznym wypychaczem oraz mnóstwem czułości.

Noc Sów była formą wsparcia organizacji pozarządowej działającej na rzecz Dzieci i Rodzin z Ukrainy poszkodowanych przez działania wojenne. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za hojne wsparcie FundacjiAITWAR i serdecznie dziękujemy Edycie Czerneckiej za obecność i naręcze tulipanów.

Dziękujemy Wolontariuszkom, które wsparły Uczestników w szyciu sowich przytulanek paniom Mirce, Hani, Oli i Basi.

Najmocniej dziękujemy Wam Mili Uczestnicy, za obecność, Wasza energię i ciekawość otaczającej, jak się okazało tajemniczej i fascynującej przyrody!

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na kolejnych Rodzinnych Warsztatach.

 

EJ