20 kwietnia zakończyliśmy sezon turniejowy! W minioną sobotę 60 zdolnych, najmłodszych szachistów wzięło udział w Turnieju Szachowym „Pierwszy Krok Szachowy”. Turniej adresowany był do dzieci do 2014 rocznika, do V kategorii szachowej. Rozegrany został na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika.

Szachiści przyjechali z całego Poznania i okolic. Turniej przebiegł w sympatycznej atmosferze przyjacielskiej rywalizacji, rodzice mogli zobaczyć jak wygląda turniej szachowy – dla niektórych był to pierwszy raz – oraz poznać się przy kawie i herbacie Sędziowie, trenerzy UMKS „Na Pięterku” – Dominika Stochniałek, Michał Pałasz oraz Kamila Dembecka – Sobierajewicz mieli okazję pokazać dzieciom jak przebiega cały turniej turniej szachowy – od uściśnięcia sobie dłoni przed każdą rundą do złożenia szachownicy.

Po zaciętej walce w kategorii chłopców całe podium wywalczyli wychowankowie UMKS „Na Pięterku”: I miejsce  zajął Jakub Dołżonek, II miejsce zajął Gleb Saiko, zaś III miejsce objął Przemysław Szubert. Wszyscy uczęszczają na lekcje szachowe w Domu Kultury „Na Pięterku”.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Walczak, która dumnie reprezentowała UMKS „Na Pięterku”, II miejsce objęła Ida Zduniak ze Szkoły Podstawowej Harmonia w Poznaniu, zaś III miejsce przypadło Helenie Nowaczyk, która reprezentowała silną i liczną ekipę ze Szkoły Podstawowej nr 52 Specto w Poznaniu.

Szachiści otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk kolejnej trenerki UMKS „Na Pięterku” Katarzyny Sobierajewicz oraz kierownika DK „Na Pięterku” Jacka Handke. Medale wręczała zaś trenerka i jednocześnie prezes UMKS „Na Pięterku” Dominika Stochniałek.

Był to ostatni turniej przed przerwą wakacyjną, do zobaczenia w nowym roku szkolnym!