Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego wrześniowego popołudnia na nasz osiedlowy piknik. Skwer przy ul. Wyzwolenia tłumnie odwiedzały całe rodziny, atmosfera była wprost idealna dla integracji ratajskiej społeczności. Dopisała piękna słoneczna pogoda, leżaki i hamaki sprzyjały niedzielnemu chilloutowi. Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a było ich całkiem sporo.
Aktorzy „Teatru Za Miastem” prowadzili animacje i konkurencje dla dzieci, angażując do zabawy wszystkie pokolenia.
Na scenie zaprezentowały się wokalistki: Amelia i Maja – młodziutkie i zdolne uczennice Szkoły Muzycznej T. Burton.
Pokaz cheerledingu w wykonaniu Kolejorz Kids, Kolejorz Juniors i Kolejorz Girls – grup, które doskonalą swoje umiejętności w ratajskich domach kultury – przyciągnął tłum widzów. Także formacja turniejowa Power of Dance Kids zachwyciła swymi dynamicznymi taneczno-akrobatycznymi układami.
W Strefie Kreatywnej przygotowanej przez Domy Kultury można było własnoręcznie ozdobić eko-torby i plecaki, wykonać prasowanki z koralików i gniotki. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w kąciku malucha. Strefa sportu cieszyła się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród młodzieży, podobnie jak strefa gier planszowych (w ramach projektu Kombo Kultura). Inne atrakcje, w których uczestniczyły całe rodziny to dmuchańce, spacer z alpakami, harcerski zakątek PDH „Orejana”. Na głodnych czekały piknikowe przekąski i napoje w strefie gastronomicznej.
Piknik zakończył się w rockowych rytmach występem młodzieżowego zespołu Venus Eclipse, który interpretował znane przeboje.

Organizatorzy:

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu – Domy Kultury „Jagiellonka”, „Jędruś” i „Na Skarpie”

Współpraca:

– Ratajskie Centrum Kultury,
– Nasz Sportowy Fyrtel,
– X Liceum Ogólnokształcące,
– Szkoła Językowa Early Stage.