W słoneczną sobotę września, dnia 08.09.2018, na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „OLIMP” ratajskie rodziny po raz kolejny spędziły miło i aktywnie czas na pikniku zorganizowanym przez Placówki Kulturalno-Oświatowe na os. Rusa oraz Dom Kultury „Jubilat”.

Wydarzenie rozpoczęły kolorowe animacje „Sielska kraina” poprowadzone przez Mozaikę, na których dzieci wraz z rodzicami poprzez zabawę i różnorodne konkurencję z Królem Warzyw i Królową Owoców poznawali zasady zdrowego żywienia. Podczas trwania pikniku można było również skorzystać z indywidualnych konsultacji dietetycznych. Ponadto strefę edukacyjną stanowiły warsztaty pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego firmy KOMPAS, w których chętnie brali udział i „mali”, i „duzi”.

Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik Malucha, stanowisko tworzenia przypinek i lusterek, plenerowe malowanie na sztalugach, warsztaty ceramiczne, strefa zabaw sportowych, trampolina oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

Na piknikowej scenie odbyły się występy Młodzieżowej Akademii Tańca oraz pokazy zajęć ruchowych organizowanych w ramach projektu „Aktywni i Zdrowi” w ratajskich placówkach kulturalno-oświatowych.

Wiele emocji towarzyszyło zawodom biegowym dla dzieci – na podium szczęśliwi zwycięzcy pozowali do zdjęć dumnym rodzicom. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali medale.

W namiocie promocyjnym mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji o sekcjach i zespołach Domu Kultury „Jubilat” oraz Placówek Kulturalno-Oświatowych na os. Rusa.

W kawiarence Klubu Seniora „Brzozy” można było skosztować wybornych domowych wypieków i kawy, a w food trucku pysznych lodów.

Dzięki zabawie i wspólnemu spędzeniu czasu w pozytywnej atmosferze panującej na stadionie mieszkańcy mieli okazję nie tylko poznać bliżej ofertę kulturalno-oświatową i sportową naszych placówek, ale również siebie nawzajem.