Po długim okresie nieobecności do Domu Kultury „Orle Gniazdo” powrócił TEATR MAŁE MI! A wszystko za sprawą kolejnych „SOBOTNICH BAJDUREK”, które odbyły się 5 listopada!!!

Gdy kilka lat temu rozpoczynaliśmy naszą bajdurkową przygodę, to właśnie ten teatr towarzyszył nam w początkach całego przedsięwzięcia. A wszystko zaczęło się od spektaklu o jakże tajemniczo brzmiącym tytule – „FINTIKLUSZKI, CZYLI FOLKOWE OKRUSZKI”. Wystarczyło kilka minut i zakochaliśmy się bez pamięci! Od tamtej pory aktorzy co jakiś czas wracali do nas, by dzielić się swoją teatralną pasją z naszymi małymi widzami. A każde z tych spotkań było niezwykłe!

MAŁE MI to teatr autorski, prezentujący różne formy teatru lalek i piękną, bogatą scenografię. Założycielką Teatru jest Sława Tarkowska – dyplomowany bajko terapeuta, pełna scenicznej pasji absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, współtwórczyni teatrów K3 i Pod Orzełkiem.

Teatr zagościł na deskach „Małej Sceny” Domu Kultury „Orle Gniazdo” ze spektaklem „ALI BABA I CZTERECH ROZBÓJNIKÓW”. Wraz z artystami, mali widzowie wyruszyli w niezwykłą podróż do krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. A jak można się do niej dostać? Tylko śniąc… I o tym właśnie był spektakl… Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen w którym ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników i… Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita – wszystko to sprawia, że spektakl na długo zapada w pamięć!

Każde spotkanie z TEATREM MAŁE MI jest niezwykłe i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Tym razem był to dodatkowo sentymentalny powrót do przeszłości!