To już tradycja, że pod koniec listopada Dom Kultury „Na Pięterku” oraz Dom Kultury „Jędruś” rozbrzmiewają muzyką. Właśnie 24 – 25 listopada odbył się już 25 Przegląd Piosenki z Myszką, zapoczątkowany przez Dom Kultury „Na Pięterku”. Soliści oraz duety z całego Poznania i okolic występowali w piątek w DK „Na Pięterku”, zaś w DK „Jędruś” w sobotę wystąpiło aż jedenaście zespołów: Wigorki, Dębowy Liść, Heniolki, Tęcza, Szarotki, Wesoła Ferajna, Lubonianie, Piastun, Retro, Bajka oraz Chór Bel Canto. Seniorzy bawili się wspólnie, śpiewając znane i lubiane szlagiery.

Historia Przeglądu Piosenki z Myszką sięga 1997 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja imprezy, gdzie Dom Kultury „Na Pięterku” dysponował mniejszymi salami, ale i tak gromadził wielu seniorów, którzy razem spędzali popołudnie tańcząc i śpiewając przeboje swoich młodszych lat. W kolejnych latach impreza powiększała się, by dziś gościć nawet 150 uczestników i wykonawców, a niektórzy z nich od samego początku biorą udział w wydarzeniu i śpiewają na scenie każdego roku.

Jubileuszowa edycja w tym roku zgromadziła wielu seniorów z całego Poznania oraz okolic, dla których organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Pierwszego dnia soliści oraz duety dostali wyjątkowe prezenty za występy na scenie. Największą niespodziankę sprawił występ Państwa Mejer z Klubu Seniora „Dębowy Liść”, którzy specjalnie dla uhonorowania 25–lecia Przeglądu Piosenki z Myszą zaśpiewali dla uczestników „Srebrne wesele” oraz „Wszystkiego Najlepszego”, co idealnie zwieńczyło pierwszy dzień zmagań występujących. Drugi dzień przeglądu rozpoczął się od występu – niespodzianki. Dla publiczności wystąpiła niesamowita Marta Grabowska, śpiewając utwory Anny German takie jak „Tango D’Amore” czy „Tańczące Eurydyki”.

Każdy uczestnik, który odważył się wystąpić na scenie otrzymał starannie przygotowany upominek. Na zakończenie odbyło się również losowanie, przeprowadzone przez Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych Ireneusza Schillera oraz przez Kierowniczkę Działu Kultury Iwonę Raube, podczas którego rozdano 25 nagród. Niebywałą niespodziankę wszystkim gościom sprawił ogromny tort,  którego konsumpcją na sam koniec świętowano 25 lat „Myszki”. Było to słodkie zakończenie ćwierćwiecza z „Myszką”, teraz tylko czekać na kolejne edycje!