Na os. Rusa i Jagiellońskim trwają remonty związane z wymianą nawierzchni  dróg osiedlowych.  Na os.Rusa prace odbywają się przy budynku 121-138 w lokalizacji 130-138. Tam nawierzchnia wymieniana jest na kostkę pozbrukową, a w miejscach postojowych na kostkę o zwiększonej przepuszczalności opadów atmosferycznych. Takie rozwiązanie oznacza nie zaliczanie tych miejsc  do tych powierzchni,  za które trzeba odprowadzać podatek za tzw. deszczówkę.

Podobne prace odbywają się w rejonie szczytów budynków przy numerach 42 i 43. Tutaj dodatkowo efektem remontu będzie reorganizacja miejsc postojowych.  Według zapewnień Kierownictwa Osiedla Rusa remont toczy się zgodnie z harmonogramem  i ma się zakończyć w połowie listopada. Podobne prace trwają także na osiedlu Jagiellońskim na drodze prowadzącej do Przedszkola nr 9. Kierownictwo tutaj także wymienia nawierzchnię jezdni oraz miejsc parkingowych. Obecnie układanie kostki odbywa się  dwuetapowo,  najpierw od strony  budynku, a następnie  drugą stroną,  aby umożliwić ruch po nowej  nawierzchni. Tutaj prace mają zakończyć się  na początku listopada.

Zakończył się już natomiast remont terenu na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w okolicy klatek 66, 73 oraz 80, gdzie znajduje się 40 miejsc postojowych.  Mieszkańcy już mogą korzystać z odnowionego parkingu, na którym uporządkowano organizację ruchu.