Połowa roku to okazja do podsumowania remontów przeprowadzanych na osiedlach. Remonty balkonów czy wymiana wind, to te prace, które obecnie odbywają się na
os. Tysiąclecia.

W budynku nr 72 funkcjonują już dwie nowe windy. Drugi dźwig oddany został do użytku 1.07.br. Nowoczesna kabina, pełna automatyka sterowania, a przede wszystkim modernizacja maszynowni to efekt tego remontu. Całością prac na zlecenie Kierownictwa Osiedla Tysiąclecia, zajmuje się Spółdzielnia Usług Antenowych i Dźwigowych. Modernizacja wind ma na celu poprawę bezpieczeństwa i parametrów technicznych oraz przystosowanie do aktualnie obowiązujących przepisów. Awaryjne sterowanie w razie nagłego braku prądu umożliwia dojazd windy do najbliższej kondygnacji i bezpieczne opuszczenie windy. Poza względami bezpieczeństwa na uwagę zasługuje funkcjonalność nowej windy, a więc zwiększenie jej powierzchni użytkowej, zwiększenie udźwigu do 1050 kg, możliwość korzystania z windy przez osoby niepełnosprawne czy  samoczynne otwieranie się drzwi. Nowe windy są także energooszczędne i ciszej pracują. Obecnie trwa wymiana windy i remont kapitalny maszynowni w budynku 71. Po oddaniu do użytku pierwszej windy, SUAiD przystąpi od razu do wymiany drugiego dźwigu.  W drugim półroczu 2016 r. zmodernizowany zostanie dźwig na os. Tysiąclecia 3.

Na os. Tysiąclecia dobiegają końca remonty balkonów. Zakres prac obejmuje: odnowienie elewacji zewnętrznej balkonów, dodatkowe wzmocnienie betonowych elementów balustrad, remont daszku balkonowego na ostatniej kondygnacji (wymiana opierzenia oraz papy termozgrzewalnej),  podwyższenie balustrad do wysokości min. 110 cm,  malowanie balkonu,  wymianę płytek na balkonie wraz z izolacją oraz wymianę rury deszczowej wraz z odsunięciem od ściany okiennej. Remontem objęte  w tym roku są klatki: 33, 34, 37, 39, 40  w budynku nr 33-42 oraz klatki: 46, 51 w budynku nr: 45-54 (bez odnowienia elewacji zewnętrznej balkonów ze względu na planowane docieplenie budynku 45-54).

Na osiedlu w tym roku zakończyły się już prace związane z wymianą nawierzchni. Wymieniona została część nawierzchni przy garażach od strony ul. Inflanckiej. Dotychczasowa  została zastąpiona kostką pozbrukową. Wymieniony został także chodnik w rejonie placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy budynku 45-54. W pierwszej połowie tego roku zakończyły się także remonty holi w budynku 3-14, elewacji zewnętrznej przy wejściach oraz przy prześwitach,  przy wejściach natomiast zostały wybudowane podjazdy dla wózków. W tym roku Kierownictwo Osiedla Tysiąclecia przeprowadzi modernizację placu zabaw przy ,,desce” od strony balkonów ( na wysokości wejść nr 7 i 8). Powstanie tam miejsce zabaw dedykowane najmłodszym dzieciom w wieku do 5 lat.