W pewną piękną, ciepłą niedzielę 22 października, w Domu Kultury „Na Pięterku” odbył się niesamowity koncert operetkowy. Sala była zapełniona do ostatniego miejsca, bowiem nieczęsto spotyka się gwiazdy sceny Teatru Muzycznego i Teatru Wielkiego w tak kameralnej przestrzeni. Dla gości wystąpiła Agnieszka Wawrzyniak oraz Klaudiusz Kapłon.

Pani Agnieszka w 2003 roku związała się z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie jako solistka wykonuje prawie wszystkie główne partie, znajdujące się w repertuarze. Niekwestionowanym sukcesem w jej karierze jest wydanie płyty operetkowej „Usta milczą, dusza śpiewa”, na której wraz z Bartoszem Kuczykiem wykonuje najpiękniejsze czardasze, pieśni i duety operetkowe. Pan Klaudiusz zaś znany jest szczególnie z bycia solistą w musicalach, np. „The Phantom of the Opera”, „Starlight Express” oraz współpracował ze światowej sławy dyrygentami, między innymi z Lordem Jehudi Menuhin, Mścisławem Roztropowiczem czy Andrzejem Borejko.

Podczas występu wykonawcy przedstawili bogaty repertuar, śpiewając solo oraz w duecie, porywając nierzadko całą publiczność do wspólnego śpiewu. Utwory takie jak „Karambolina”, „Delilah” czy „Nikt nie kocha tak jak ty” zmuszały widzów do tupania nogą, nucenia, bądź śpiewania na cały głos wraz z solistami, nie obyło się również bez tańców.

Z pewnością największą niespodzianką podczas tego muzycznego wieczoru było uhonorowanie Agnieszki Wawrzyniak złotą koroną przez kierownika Domu Kultury „Na Pięterku” Jacka Handke, z okazji 20-lecia pracy na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, za ogrom pracy i radości, jaką jej występy niosły i nadal niosą widzom.

Na koniec występu na ręce solistów zostały złożone kwiaty, publiczność nagrodziła ich długimi owacjami na stojąco, a więc nie mogło zabraknąć i bisu. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem, a każdy wyszedł z uśmiechem na twarzy.