V Jubileuszowy Przegląd Kabaretów Seniorskich „SeniorStarcie przy Warcie” odbył się 5 kwietnia w Domu Kultury „Polan Sto”. Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pełna sala widzów mogła podziwiać występy 5 solistów i 6 zespołów, którzy zaprezentowali wesołe piosenki, skecze i dowcipy. Jury w składzie Magdalena Sobczak z Radia Pogoda, Iwona Ossowaska Kierownik Działu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu oraz Monika Maciejewska reprezentująca Dom Kultury „ Polan Sto” miało niełatwy orzech do zgryzienia, ponieważ występy były na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie  w kategorii solistów postanowiono nagrodzić Mariannę Gelek oraz wyróżnić Włodzimierza Kaźmierskiego, natomiast w kategorii zespołowej przyznano ex aequo 2 pierwsze miejsca dla zespołu „Wiedźmy” oraz dla grupy „Fenikasianki”.

W tym roku po raz pierwszy przyznano też 2 nagrody specjalne „Uśmiech Kowalskiego”. Jest to wyjątkowa odznaka, na pamiątkę zmarłego Kierownika Domu Kultury „Polan Sto” Tomasza Kowalskiego, który swoim poczuciem humoru, optymizmem i wyjątkowym uśmiechem po prostu zarażał ludzi. Tego roku „Uśmiechy Kowalskiego” trafiły do rąk tak zwanych „osobowości kabaretowych”, czyli do absolutnie wyjątkowych i inspirujących osób- Marty Popławskiej i Czesławy Warzych. Obie panie biorą udział w przeglądzie już od samego początku. Zawsze radosne, świetnie przygotowane, ze świeżym materiałem, dopracowanym i wprost przezabawnym.

Serdecznie dziękujemy tegorocznym artystom oraz wspaniałej widowni. Już dziś zapraszamy  gorąco do wspólnej zabawy w przyszłym roku!