Cykl spotkań z teatrem dla dzieci i rodziców, cieszy się ogromnym zainteresowaniem już piąty rok.

Całe rodziny spotykają się by zasiąść na poduszkach i udać się z dziećmi w podróż do świata baśni.

Zawodowi aktorzy przywożą ze sobą cały bagaż form teatralnych. Publiczność zachwycić się może przepięknymi lalkami, marionetkami, grą „żywego aktora”, teatrem cieni i formą teatru magnesowego. Baśnie klasyczne nabierają nowego charakteru, a historie tworzone współcześnie nie boją się sięgać po archaizmy językowe. Wszystko okraszone jest piosenką, muzyką instrumentalną i tańcem.

„Bajdurki” skierowane są szczególnie do dzieci młodszych ( 2,5/3l.), ale starsze również dobrze się bawią. Jest to propozycja dla tych rodziców, którzy pragną przygotować dzieci do czerpania radości z teatru i w przyszłości aktywnego uczestniczenia w propozycjach teatrów stacjonarnych.

Spektakle odbywają się co najmniej raz w miesiącu, zawsze w sobotę o godz. 11.00.

„Bajdurki” pojawiają się również w ramach innych projektów organizowanych przez Dom Kultury „Orle Gniazdo”. Między innymi podczas trwania „O! jak PIKNIK!” . Gościmy wtedy teatry, które doskonale czują się również w plenerze. To wszystko latem i jesienią. Zimą natomiast bawimy się z dziećmi podczas Balików Karnawałowych „Zimowa Kraina” czy „Piracka Wyprawa”.

W  marcu zapraszamy do obejrzenia m. in. spektakli w wyk Teatru Animacji FALKOSHOW  z Krakowa „Złota Ryba” oraz „Świnki Chrumci” w wyk. TEATRU FRAJDA z Torunia.

Na scenie „Orlego Gniazda” gościliśmy już tak znanych artystów jak : Teatr MAŁE MI,  Teatr ATOFRI, Teatr BLUM, Teatr NARWAL, Teatr Lalek ZACZAROWANY ŚWIAT, Teatr Lalek IGRASZKA, Teatr LA FAYETTE, Teatr MALUTKI, Teatr STACJA SZAMOCIN, Teatr MER, Teatr MAŁE MI, Teatr BARNABY, Teatr TEATRYLE, Teatr Cieni LATARENKA, Teatr Impresaryjny AFISZ, Teatr BAJ POMORSKI, Teatr WŁADCA LALEK, Teatr PSIKUS oraz Klauna RUFI RAFI, Teatr FALKOSHOW.

Zapraszamy serdecznie!