Klub „Cybinka” usytuowany na Osiedlu POMET w ramach Dnia Matki oraz akcji promocyjnej zajęć ruchowych zorganizował Sportowy Dzień Mamy dla wszystkich mieszkanek.  Zorganizowano zajęcia: Joga na piłkach oraz Nordic Walking – spacer z kijkami. W ramach pierwszej formy rozgrzewki rozpoczęliśmy od ćwiczeń z Jogi na piłkach body ball prowadzonej przez instruktor Katarzynę Ostrowską-Mermela z FitnessJoga. Pod wpływem relaksacji oraz odprężenia całego ciała organizmu przy spokojnej muzyce dzień przeniósł uczestników do drugiej części zajęć- Nordic Walking. Spacer z kijkami został poprowadzony przez instruktor Klubu „Cybinka” Sylwię Paczkowską, która zaprosiła wszystkich uczestników na marsz w kierunku Parku Tysiąclecia, Term Maltańskich. Rozgrzewka w parku oraz nauka prawidłowego chodzenie z kijkami spowodowało wielką satysfakcję uczestników, którzy wyrażają ponowne uczestnictwo w takiej formie zajęć.

Niespodzianką dnia w Sportowym Dniu Mamy z Klubem Cybinka okazała się możliwość skorzystania z  bezpłatnych badań tkanki tłuszczowej dla uczestników wydarzenia oraz mieszkańców Osiedla POMET – Warszawskie – Maltańskie. Pomiary te zostały przeprowadzone przez Klub Zdrowego Stylu Życia w Poznaniu.

Podczas Sportowego Dnia Mamy z Klubem Cybinka wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Na zakończenie uzyskali przypinki za czynny udział i zaangażowanie w zajęcia ruchowe. Dorośli byli bardzo usatysfakcjonowani z uczestnictwa w bezpłatnym wydarzeniu. Sportowy Dzień Mamy miał na celu wskrzeszenie kondycji fizycznej wśród mieszkańców   os. POMET a za razem wyjątkowe spędzenie czasu w wyjątkowym Dniu Matki. Wydarzenie dla niektórych uczestniczek okazało się  sposobem niektórych osób na prezent dla swoich mam. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie 20 osób. Wstęp na zajęcia był bezpłatny. Głównym organizatorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu Klub „Cybinka”, natomiast partnerem FitnessJoga oraz Klub Zdrowego Stylu Życia.