1 kwietnia w Domu Kultury „Orle Gniazdo” odbył się niezwykły projekt zatytułowany „TANGO FOGG”, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci. W ramach koncertu można było usłyszeć muzyczną interpretację piosenek Dwudziestolecia Międzywojennego wykonywanych niegdyś przez wspomnianego artystę. W projekcie znalazły się teksty takich wielkich poetów i tekściarzy jak: Julian Tuwim, Marian Hemar i Andrzej Włast, a muzykę napisali popularni w owym czasie: Jerzy Petersburski i Artur Gold. Znane i bardzo lubiane utwory otrzymały odświeżoną aranżację, co nadało utworom nowe brzmienie, a całość nabrała charakteru muzyczno – aktorskiego. Nie zabrakło największych przebojów Mieczysłąwa Fogga – Jesienne róże, Tango milonga, Stary walc, To ostatnia niedziela. Muzycy swobodnie bawili się melodią i dźwiękami – tanga, walca bossanovy, swingu, jazzu i bluesa.
Pomysłodawcami i wykonawcami projektu są doświadczeni scenicznie poznańscy artyści. Radosław Elis – solista, będący aktorem Teatru Nowego w Poznaniu, który z wdziękiem dżentelmena uwodził publiczność, a swingujący kwartet w mistrzowski sposób wprowadzał ją w atmosferę lat dwudziestych. W skład zespołu wchodzą: Jan Zeyland – fortepian, Michał Gajda – akordeon, Krzysztof Samela – kontrabas, Mirosław Kamiński –perkusja.
„Tango Fogg to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat” – tak o projekcie mówi Michał Fogg, prawnuk Mieczysława Fogga.
Projekt „Tango – Fogg” wygrał konkurs stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Jest też laureatem prestiżowej nagrody „Złotego Liścia Retro 2015”.