W sobotę 20 stycznia Dom Kultury „Na Pięterku” zapełnił się młodymi, aspirującymi szachistami. W turnieju „I Krok Szachowy” wzięło udział aż 66 dzieci. Turniej adresowany był do dzieci do 2014 rocznika, do V kategorii szachowej. Rozegrany został na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika.

Turniej sędziowała Dominika Stochniałek oraz Michał Pałasz przy pomocy Kamili Dembeckiej – Sobierajewicz. Wszyscy sędziowie prowadzą również grupy szachowe w różnym stopniu zaawansowania właśnie w Domu Kultury „Na Pięterku”.

Turniej przebiegł w atmosferze przyjacielskiej rywalizacji, młodzi szachiści przyjechali z całego Poznania oraz z okolic. Mieli okazję się poznać oraz nauczyć się, jak przebiega turniej szachowy od uściśnięcia sobie dłoni przed każdą rundą do złożenia szachownicy.

Po zaciętej walce I miejsce w kategorii chłopców zajął Przemysław Szubert, który dumnie reprezentował UMKS „Na Pięterku”, II miejsce zajął Oleś Wojciech z Przedszkola Leśnych Ludków w Suchym Lesie, zaś III miejsce objął Michał Brona ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, II miejsce objęła Ida Zduniak ze Szkoły Podstawowej Harmonia w Poznaniu, zaś III miejsce przypadło Jagnie van Ams z Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej w Poznaniu.

Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody, medale oraz słodki upominek. Oprócz głównych nagród, które wręczała Katarzyna Sobierajewicz oraz Kierownik DK „Na Pięterku” Jacek Handke, sędziowie przyznali również trzy nagrody za grę fair – play, dzięki czemu dzieci mogły nauczyć się, że warto być uczciwym.

Cały turniej przebiegł w przyjemnej atmosferze, rodzice również mieli okazję się poznać, dzielnie czekając na swoje pociechy.