W sobotę 16 marca w Domu Kultury „Na Pięterku” odbył się Turniej Szachowy „Młode Talenty”, w którym udział wzięli młodzi i utalentowani szachiści. Uczestniczyło w nim 46 dzieci i każdy dał z siebie możliwie jak najwięcej podczas całego turnieju. Turniej adresowany był dla rocznika 2012 i młodszych do IV kategorii, rozegrany został na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Turniej sędziowała Dominika Stochniałek oraz Michał Pałasz, którzy prowadzą zajęcia szachowe w DK „Na Pięterku” i sami na swoim koncie mają wiele sukcesów.

Po zaciętej walce I miejsce w kategorii chłopców zajął Marcel Pingot, który dumnie reprezentował UKS „Smecz” Konin, II miejsce zajął Mikołaj Cyfert z SSP 1 Poznań , zaś III miejsce objął Leon Chmielewski z UMKS „Na Pięterku” Poznań.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Jagna Jankowska z UMKS „Na Pięterku” Poznań, II miejsce objęła Marta Lawgmin z SSP 3 Dębinka Poznań, zaś III miejsce przypadło Michalinie Marciniak z SP 3 Swarzędz.

Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody, medale oraz słodki upominek z rąk Kierownika DK „Na Pięterku” Jacka Handke oraz Starszego Instruktora ds.Kultury  Katarzyny Sobierajewicz. Turniej przebiegł sprawnie i bezproblemowo, nasze młode talenty są gotowe do kolejnych turniejów!