Wakacjada to wakacyjna przygoda z warsztatami artystycznymi, przyrodniczymi i edukacyjnymi dla dzieci i rodzin. Podczas warsztatów przedpołudniowych w technice animacji poklatkowej z uczestnikami zrealizowaliśmy krótkie filmy animowane. Autorska praca objęła opracowanie scenariusza, wymyślenie i zbudowanie przestrzennych postaci oraz scenografii. Podczas realizacji wykonywaliśmy wiele fotografii danej ekspozycji sceny z minimalnym przesunięciem postaci lub elementów drugoplanowych. Po zmontowaniu materiału uzyskaliśmy efekt ruchu. Filmy są dostępne na www.facebook.com/KlubCybinka.

Popołudniowe warsztaty w formule rodzinnej były przygodą z przyrodą.

Uczestnicy tworzyli las w słoiku oraz kwiatowe witraże.

Działania pobudzające motorykę małą oraz doświadczenia sensoryczne przy dobrej zabawie były formą spędzenia czasu, która w przyjazny sposób wyposaża w wiedzę i nowe umiejętności budując poczucie sprawczości. Świadome odwołanie do elementów hortiterapii i edukacji przyrodniczej w naszych działaniach daje poczucie, że w mieście, kontak z przyrodą może być równie głęboki i przyjąć formę działań integracyjnych i artystycznych. Zapraszamy 30 lipca oraz 6 sierpnia na warsztaty z entomologiem o owadzich – robaczkowych mieszkańcach Parku Tysiąclecia oraz z ornitologiem o parkowych ptakach. Spotykamy się o godz. 11:00 w Klubie Cybinka i ruszamy na wspólną wyprawę. 27 sierpnia zapraszamy na nocne obserwowanie owadów, to będzie przygoda! Spotykamy się o godz. 21:00. Więcej informacji na www.facebook.com/KlubCybinka oraz pod nr tel. 695 151 856

(Projekt „Letnie zaParkowanie – Park Tysiąclecia na NOWO” dofinansowany ze środków Miasta Poznania realizowany przez Ratajskie Centrum Kultury)

Ewa Jańczak