Jak każdego roku Dom Kultury „Polan Sto” zorganizował w czasie wakacji letnich półkolonie dla dzieci ze szkół podstawowych. Naszą akcją objęliśmy w sumie 185 dzieci podczas 9 turnusów.

Bardzo zależało nam, aby program półkolonii był atrakcyjny oraz zróżnicowany, dzięki czemu każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś szczególnie interesującego. Dużą sympatią cieszyły się wycieczki autokarowe za miasto. W tym roku na uwagę zasłużyły dwa miejsca, które odwiedziliśmy po raz pierwszy i które okazały się strzałem w 10. Był to ekologiczny Park Rozrywki Elfland koło Nekli, gdzie dzieci mogły wybawić się, wybiegać i pozjeżdżać na bardzo długich zjeżdżalniach oraz Zagroda Szczęśliwych Zwierząt w Białęgach, gdzie uczestnicy zobaczyli na czym polega etyczna hodowla zwierząt oraz ekologiczna uprawa warzyw i owoców. W te wakacje odwiedziliśmy także: gabinet stomatologiczny „Dentyści 33”, Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM,  Redakcję „Ratajskiej Telewizji Kablowej” oraz Gratowisko PSZOK.

Ostatnim istotnym filarem naszego programu były warsztaty twórcze, które prowadzimy w DK. Podczas tegorocznych wakacji przeprowadziliśmy samodzielnie- bez udziału firm zewnętrznych warsztaty kulinarne („Kompoty z papierówek” oraz „Cake pops”) oraz warsztaty kreatywno-artystyczne takie jak m. in.: las w słoiku, świece sojowe, mydełka glicerynowe, malowanie na torbach.

Oprócz codziennych wyjść i zajęć programowych, wiele czasu spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach, którym towarzyszyło dużo śmiechu i radości.

Wakacje minęły nam wesoło, ciekawie i bezpiecznie!