Doczekaliśmy się:) Galeria Polan STO znów wypełniła się obrazami:) 1 października o godz. 17:00 miał miejsce wernisaż malarstwa pt.: „Moc Kropki” Pani Agnieszki Niemier-Widła. Nie zabrakło gości specjalnych w postaci niepowtarzalnego, poetycko przygotowanego Jana Janusza Tycnera oraz barwnych i zapierających dech w piersiach dziewcząt: Tosi, Ali i Poli z zespołu Flexi & Dance Group w specjalnie przygotowanej choreografii Anny Beker.

Zainspirowana sztuką aborygeńską Pani Agnieszka w swych obrazach pragnęła przekazać historię, która ma wzbudzić pozytywne emocje. W swoich pracach wykorzystałą podstawowe symbole aborygeńskie połączone ze współczesnością.  Punktem odniesienia są kropki i kolor, które łącznie tworzą całość i w efekcie finalnym obrazują, że z drobnych rzeczy można stworzyć wspaniałą pracę.

„Przekaz zrodził się z pasji (do której powróciłam po wielu latach i na nowo odrodziła się w moim życiu) zarówno do malowania, jak i historii aborygeńskiego malowidła, które swoje początki miało na piasku… dziś występują najczęściej na drewnie bądź płótnie. Pasja jest dla mnie ogromną siłą, która niejednokrotnie pokazała swą moc.” – Agnieszka Niemier-Widła
Wystawa potrwa do 29.10.2021r., w celu jej obejrzenia prosimy o wcześniejszy kontakt.